Trwa budowa nowego przedszkola na Gaju

Przy ulicy Radkowskiej, w południowej części osiedla, trwa budowa nowego, publicznego przedszkola oraz żłobka. Jak udało się nam ustalić z inwestorem obiekt powinien zostać oddany do użytku już 1 września tego roku.

Przy ul. Radkowskiej 26 miasto planuje otworzyć publiczne przedszkole wraz ze żłobkiem. Wraz z otwarciem placówki w budynku powstanie nowoczesna, w pełni wyposażona kuchnia, w której przygotowywane będą posiłki .

O rozpoczęciu budowy pisaliśmy w naszym artykule we wrześniu 2019r.

Zdjęcie z Facebook’owego profiu Prezydenta Miasta Wrocławia


Pomimo obecnej sytuacji epidemicznej prace budowlane sukcesywnie postępują. Obecnie koncentrują się na elewacji budynku oraz wykończeniu wnętrza placówki. Według inwestora termin zakończenia budowy to czerwiec b.r., natomiast rozpoczęcie zajęć planowane jest na wrzesień-październik.

W ramach porozumienia z Miastem Wrocław w budynku przy Radkowskiej powstanie 14 oddziałów przedszkolnych na ok 350 miejsc. Przedszkole będzie posiadać status placówki publicznej, a więc zasady korzystania z niej przez dzieci będą niemal identyczne jak zasady korzystania przez dzieci z przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Wrocław.

Rekrutacja na rok 2020/2021 trwa i prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji prowadzonego przez miasto Wrocław.Ponadto w budynku tym zostaną utworzone dwa oddziały żłobkowe – 50 miejsc. W roku szkolnym 2020/2021 żłobek będzie miał status żłobka komercyjnego i będą przyjmowane do niego dzieci powyżej jednego roku. Szczegóły rekrutacji do żłobka dostępne są na stronie internetowej placówki.

Placówka będzie nosić nazwę „Wrocławskie Skauty IV”, ponieważ jest 4 placówką szkolną sieci przedszkoli „Wrocławskie Skauty”.

Autor: Piotr Nawrotek

Udostępnij