Nowe przedszkole na Gaju. Rusza budowa.

Ruszyła budowa nowego publicznego żłobka oraz przedszkola na Gaju! Obiekt mający pomieścić blisko 300 dzieci powstaje w okolicy skrzyżowania ul. Radkowskiej i Dzierżoniowskiej.

W ciągu trzech lat na Gaju, tuż obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 21 przy ul. Kłodzkiej, powstanie publiczne przedszkole i żłobek na 300 dzieci. Obecnie do ZSP Nr 21 uczęszcza ponad 700 uczniów i 200 dzieci w wieku przedszkolnym. Mimo tak dużej placówki nadal brakuje miejsc dla dzieci z osiedla. Przede wszystkim do ZSP Nr 21 uczęszczają dzieci nie tylko z terenu osiedla Gaj, ale także z Jagodna i Wojszyc. Ponadto to również rejon miasta, który cały czas bardzo dynamicznie się rozwija.

Nowa placówka powstać ma na działce o powierzchni ok. 3542m2 zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Radkowskiej i Dzierżoniowskiej. Składać się ma z 12 oddziałów przedszkolnych oraz 2 przeznaczonych na żłobek. Ponadto miasto planuje utworzenie Centrum Dodatkowego Nauczania.

Samo przedszkole ma mieć profil skautowski i promować idee harcerstwa. Budynek ma być również przystosowany do nowoczesnych form nauczania. Zleceniodawca chce by w placówce znajdowały się m.in. multifunkcyjne sale do nauki języków obcych.

Najkorzystniejszą dla miasta ofertę przetargową złożył DR Developer. Oferta przetargowa obejmowała wieczyste użytkowanie terenu na okres 99 lat z ceną min. ustaloną na 850 tys. zł. Ponadto zwycięzca ma 3 lata na oddanie obiektu do użytku. DR Developer zaoferował 1 mln 235 tys. zł netto.

O postępach w budowie będziemy na bieżąco informować zarówno na stronie jak i na naszym facebookowym profilu.

Autor: Piotr Nawrotek

Udostępnij