Bezpieczniej pod szkołą

Na ulicy Orzechowej, pod Szkołą Podstawową Nr 90, pojawiła się zatoczka dla autobusów, które przywożą i odwożą dzieci ze szkolnych wycieczek. Do tej pory, aby autobus mógł zatrzymać się pod szkołą musiał zając pas jezdni ulicy Orzechowej. Dzięki działaniom Rady Osiedla Gaj od nowego roku szkolnego dzieci i młodzież będą mogły bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

Proste rozwiązanie, a znacznie podnosi bezpieczeństwo. Dzięki działaniom Rady Osiedla Gaj oraz mieszkańców i rodziców dzieci szkolnych udało się wybudować zatokę dla autobusów przewożących dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 90 przy ul. Orzechowej.  

 

 

Do tej pory, aby autobus mógł zatrzymać się pod szkołą musiał zając pas jezdni ulicy Orzechowej. Powodowało to blokowanie ruchu, a omijanie autobusu przez kierowców (z częstym korkowaniem się samej drogi) w połączeniu z pieszymi będącymi w pobliżu tworzyło niebezpieczne połączenie.

Wraz z początkiem wakacji i oddaniem do użytku nowego parkingu pod szkołą (o którym pisaliśmy wcześniej) pojawiła się zatoka dla autobusów szkolnych. Teraz dzieci wsiadające bądź wysiadające z autobusów mogą bezpiecznie poruszać się w obrębie zatoki.

 

 

To proste rozwiązanie ma spory wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym pod szkołą. Powiązane jest to również z zeszłorocznym montażem dodatkowych progów zwalniających na ul. Orzechowej oraz tegoroczną budową nowych miejsc postojowych pod szkołą.

 

 

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On