Jest już nowe boisko na Gaju!

Z początkiem marca zakończyły się prace budowlane na nowym boisku piłkarskim na osiedlu. Zapraszamy do naszej fotorelacji! 

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników piłki nożnej!

 

 

Z początkiem marca zakończono prace budowlane na nowym boisku piłkarskim przy ul. Orzechowej (na terenie Parku Słonecznego na Gaju).  W piątek, 10 marca, obiekt przeszedł pozytywnie odbiór techniczny. 

Choć na oficjalne świętowanie poczekać trzeba do maja (wtedy przewidziane jest oficjalne i uroczyste otwarcie obiektu), to już teraz pierwsi chętni mogą zażywać ruchu na nowej murawie. 

 

 

Działaniami Rady Osiedla Gaj oraz wielu mieszkańców osiedla zaangażowanych w tę sprawę, a także Uczniowskiego Osiedlowego Klubu Piłkarskiego Silesia Gaj udało się doprowadzić to budowy nowoczesnego obiektu, mającej służyć wszystkim mieszkańcom osiedla oraz osiedlowemu klubowi piłkarskiemu Silesia Wrocław Gaj. 

 

 

Boisko posiada nowoczesną murawę i system odwodnienia. Ponadto jest oświetlone (z wykorzystaniem oświetlenia typu led), monitorowane oraz ogrodzone. W planach są także szatnie dla zawodników. 

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE (FAQ)

Kto będzie zarządzał boiskiem?

Zarządcą boiska będzie Młodzieżowe Centrum Sportu. Będzie, ponieważ do momentu oficjalnego uruchomienia boiska zarządcą jest Zarząd Zieleni Miejskiej, który opiekuje się całym Parkiem Słonecznym. MCS wystąpił już z wszystkimi dokumentami i czeka na decyzje. MCS-owi w utrzymaniu boiska pomagać będzie klub UOKP Silesia Wrocław-Gaj i Rada Osiedla Gaj,

Jakie będą zasady użytkowania obiektu?

W maju pojawi się szczegółowy regulamin obiektu dostępny przy wejściu na teren boiska.

Kiedy będzie można korzystać z boiska?

Priorytet w użytkowaniu boiska będą mieli: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 Szkoła Podstawowa Nr 90 oraz Gimnazjum Nr 25 oraz od wtorku do piątku w godzinach 17:00-20:00 – Uczniowski Osiedlowy Klub Piłkarski Silesia Gaj. W pozostałe dni i godziny na boisku będzie mógł grać każdy. Decydować będzie kolejność przyjścia na boisko.

Czy to prawda, że boisko będzie się wynajmowało?

Nie,  to nie prawda. Boisko zostało zbudowane dla lokalnej społeczności, dlatego nie będzie możliwości jego „wynajęcia”. Kto przyjdzie, ten będzie grał. Oczywiście z zastrzeżeniem, że w dniach i godzinach podanych wyżej z boiska korzystają szkoły i Uczniowski Osiedlowy Klub Piłkarski Silesia Gaj (czyli drużyna osiedlowa).

Czy boisko będzie oświetlone?

Tak, boisko posiada nowoczesny system oświetlenia. Światła skierowane są w taki sposób, aby nie przeszkadzały mieszkańcom okolicznych budynków. Pełen start systemu przewidziany jest na maj. Boisko otwarte będzie do godziny 22.

Czy będzie oficjalne otwarcie boiska?

Tak, takie otwarcie przewidziane jest na maj. 

 

Nasza fotorelacja (na dzień 14.03.2017r.)

 

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij