Uczniowski Osiedlowy Klub Piłkarski – zakończenie rundy jesiennej

Zakończenie rozgrywek rundy jesiennej 2016 zespołów UOKP „Silesii” Wrocław – Gaj.

 

 

Podsumowanie sezonu przygotowane przez Zarząd Osiedlowego Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Silesia:

 

Dobiegły końca rozgrywki rundy jesiennej w których nasze zespoły osiedlowego Klubu „Silesii” uczestniczyły ze zmiennym szczęściem.

Okręgowa Liga Trampkarzy ostatnią kolejkę rozegrała 12.11.b.r natomiast nowy zespół Żaków ostatni turniej odbył w dniu 15.10.br.                                                                                        

Trampkarze po dobrym początku, w następnych kolejkach spotykali się już z silniejszymi przeciwnikami, którzy górowali nad nami przede wszystkim warunkami fizycznymi. Zespół nasz złożony prawie w całości z chłopców od rocznika 2003 do nawet 2006, nie mógł skutecznie konkurować z jednorodnymi drużynami z przewagą rocznika 2002. W ostatnich 7 kolejkach zanotowaliśmy 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki, co w sumie zapewniło nam 4 lokatę w tabeli za Polonią Środa, Strzelinianką i Kolektywem Radwanice. W sumie w 11 meczach rundy jesiennej  dało to 6 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Bilans punktowy i bramkowy to 30 bramek zdobytych i tylko 8 straconych – najmniej ze wszystkich drużyn. A oto statystyka ostatnich meczy:

 

01.10. Sokół Smolec – Silesia 0:3 v.o. – gospodarze nie przygotowali boiska do gry
08.10 Silesia – Strzelinianka 2:3 bramki: Mikołaj Marszałek i Dominik Krukowski
15.10 Świteź Wiązów – Silesia 0:3 bramki: D. Krukowski – 2, Michał Skowron-1
22.10 Silesia – Polonia Środa Śl. 1:1 bramka: D. Krukowski
29.10 Parasol Wrocław – Silesia 1:0
05.11 Silesia – Olimpiakos Żerniki 1:0 bramka: D. Krukowski
12.11 Kolektyw Radwanice – Silesia 1:1 bramka: Jakub Wojtala

 

W całej rundzie jesiennej łupem bramkowym podzielili się: Dominik Krukowski – 12 bramek, Michał Skowron – 5, Adrian Garbowski – 3, Jakub Wojtala – 2 oraz Maks Machnikowski, Mikołaj Marszałek, Piotr Browarski, Kamil Orzelski i Kacper Krukowski po 1.

Regulamin rozgrywek Okręgowej Ligi Trampkarzy traktuje każdą rundę jako oddzielny sezon, dlatego też w rundzie wiosennej po spadkach i awansach, rozgrywki rozpoczną się od opcji zerowej. Mamy nadzieję, że nasi chłopcy bogatsi w doświadczenia jesieni zdołają powalczyć o najwyższą lokatę i awans do ligi wojewódzkiej. Sprzyjać temu celowi będzie także fakt, iż mecze jako gospodarz rozgrywać już będziemy na nowo wybudowanym boisku „Orzechowa”.

Natomiast powstały we wrześniu br. nowy zespół Żaków rozegrał w dniu 15.10.br. swój drugi turniej. Tym razem miało to miejsce na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego przy o wiele lepszej pogodzie niż poprzedni na Niskich Łąkach. Podobnie jak i aura tak i chłopcy Silesii mogli zakończyć ten turniej w pogodnej atmosferze. Chociaż daleko jeszcze do poukładanej gry, nie mniej duża ambicja i wola walki połączone z podstawowymi regułami poruszania się po boisku dały pozytywne efekty. Wprawdzie na tym etapie wyniki nie są najważniejsze , to jednak każda wygrana motywuje zawodników do dalszej pracy i zaangażowania na zajęciach szkoleniowych. Dlatego też podajemy wyniki tych zmagań:

 

1 mecz: Silesia – AKS Kiełczów  4:0
2 mecz: Silesia – WKS Śląsk 1:1
3 mecz: Silesia – Unia Wrocław 5:0
4 mecz: Silesia – PKS Łany 4:0
5 mecz: Silesia – Wratislawia 1:0

 

W turnieju tym wystąpili: Filip Domaradzki, Oskar Kaszubowski, Antoni Dulak, Michał Henkiel, Wojtek Raczkowiak,  Alan Nogaj, Dorian Nogaj i Filip Wojtanowski. Następne turnieje grane są  na salach sportowych gdzie większą rolę odgrywać będzie przygotowanie techniczne zawodników. Dlatego też nad tym elementem chłopcy muszą więcej popracować.

 

Zapraszamy na stronę Klubu po więcej informacji!

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On