Gaj zyska dwie nowe drogi

Mamy dobre wieści dla mieszkańców południowej części osiedla. Po wielu latach wyczekiwania miasto zdecydowało się na budowę dwóch nowych dróg – łączników pomiędzy istniejącymi już ulicami. Do połowy przyszłego roku magistrat zobowiązał się do połączenia ulicy Wandy Rutkiewicz oraz przedłużenia ul. Kłodzkiej. 

 

Prace będą prowadzone równolegle do siebie. 

 

drogiwutkiewiczklodzka

 

Pierwsze obejmą połączenie ulicy Wandy Rutkiewicz (obecnie brakuje ok 100 metrów drogi na wysokości ul. Pirenejskiej).  Taka rozbudowa ul. Rutkiewicz pozwoli kierowcom przejechać od ul. Borowskiej (poprzez ul. Kukuczki) do ul. Świeradowskiej (poprzez m.in. ul. Strońską). Termin oddania drogi przewidziany jest na 4 kwartał 2017r.

 

rutkiewicz1

 

Równocześnie drogowcy chcą przedłużyć jezdnię ulicy Kłodzkiej, tak aby połączyć ją z ul. Strońską (wzdłuż bloków przy ul. Piławskiej i od ulicy Piławskiej do ul. Kłodzkiej – odcinek równoległy do ul. Radkowskiej). Na końcu Strońskiej ma powstać taka mała zatoczka, do zawracania. Ta inwestycja powinna zostać zakończona do końca sierpnia 2017r., czyli przed nowym rokiem szkolnym, na który przewidziano otwarcie nowej placówki.  Pozwoli to na rozładowanie ruchu i ułatwienie dojazdu do szkoły. 

 

 

klodzka2

 

Do przetargu na połączenie W. Rutkiewicz zgłosiła się firma Bickhardt Bau z Siechnic.  Do przetargu na przedłużenie ul. Kłodzkiej swoje oferty złożyły firmy: Eurovia Polska S.A. z Wrocławia, GM-ROADS Polska sp.z o.o. z Żarowa, Bickhardt Bau Polska z Siechnic i Drobud z Wrocławia. 

Rada Osiedla Gaj poparła projekt przebudowy dróg. Jak mówi Adam Wojtaszewski – przewodniczący Rady – „powstanie nowych dróg w tym rejonie powinno korzystnie wpłynąć na rozładowanie korków oraz skrócenie czasu dojazdu do nowej szkoły oraz mieszkań, których w tym rejonie cały czas przybywa”. 

 

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On