Wyniki głosowania WBO 2016!

Znamy wyniki głosowania w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego! Po raz kolejny udało się! Tak możemy skomentować opublikowane przez miasto wyniki! Z trzech wspieranych przez Radę Osiedla Gaj projektów dwa zwyciężyły zdobywając duża ilość głosów! 

 

wbo-slider

 

Do realizacji przechodzą projekty:

1. Projekt 778 – budowa ławek i alejek parkowych na skwerze między ul. Krynicka, Bardzka, Zaruskiego (695 głosów)
2. Projekt 15 – Zielona rowerowo-piesza obwodnica Wrocławia. Etap I – fragment łącznika Gaj, Wojszyce, Ołtaszyn, Partynice, Jagodno, Tarnogaj Krzyki, Borek (12348 głosów)

 

778

 

15

 

 

a3

 

 

Ponadto w WBO wybrano jeszcze dwa dodatkowe projekty, które dotyczą również mieszkańców Gaju.

Są to projekty z pogranicza Borka, Hub i Tarnogaju:

3. Projekt 17 – Zielona rowerowo-piesza obwodnica Wrocławia; fragment odcinka między ul. Spiską, a Borowską (966 głosów)
4. Projekt 252 – Remont chodnika przy Kościele Świętego Ducha – ulica Piękna (735 głosów) 

 

Trochę statystyk

 

W głosowaniu do WBO wzięło w tym roku udział ponad  100 000 osób. Większość głosów oddana została przez internet. Najliczniej reprezentowaną grupą wiekową były osoby między 18, a 40 rokiem życia, z delikatną przewagą kobiet. Najwięcej głosów zdobyły projekty związane z zielenią i rekreacją. Do realizacji przeszło 65 projektów.

 

To spory sukces naszego osiedla, za który Wam wszystkim serdecznie dziękujemy! Łącznie na projekty związane z Gajem oddano blisko 15 000 ważnych głosów! Bez naszej pracy, zaangażowania i wiary w sukces nie byłoby takich wyników!

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On