Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej. W lecie Gaj bez tramwajów

Od 25 czerwca obowiązuje nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Jedną z najważniejszych zmian dla mieszkańców Gaju będzie przeprowadzana w wakacje przebudowa ulic Joanitów i Dyrekcyjnej, której efektem będzie wstrzymanie kursowania tramwajów na Gaj w miesiącach czerwiec-wrzesień. Ponadto w związku z okresem letnim zmianie ulega częstotliwość kursowania autobusów. Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjnymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 

Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej. Od 25 czerwca (sobota) zaczyna funkcjonować wakacyjny rozkłady jazdy MPK we Wrocławiu. Według nowego rozkładu tramwaje i autobusy kursowały będą rzadziej, a niektóre połączenia autobusowe zostaną zawieszone. Tego samego dnia, 25 czerwca, rozpoczyna się również przebudowa ulic przy budowie nowego dworca PKS. Zamknięta dla ruchu drogowego zostanie ulica Dyrekcyjna na odcinku od Ślężnej do Joannitów (w tyn skrzyżowanie z ul. Borowską). Na czas remontu zawieszone zostaną wszystkie połączenia tramwajowe dla południa Wrocławia. Tramwaje nie dojadą na pętle: Tarnogaj, Park Południowy i krańcowy przystanek na ul. Świeradowskiej na Gaju .

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Remont ulic Dyrekcyjnej, Joanitów i Borowskiej

Remont ulic związany jest z budową dojazdów do powstającej przy ul. Borowskiej nowej galerii handlowej i dworca PKS. Za przebudowę dróg odpowiada prywatna firma Unibail-Rodamco – inwestor galerii handlowo-usługowej Wroclavia (powstającej w miejscu byłego dworca PKS).
Wzdłuż ul. Dyrekcyjnej mają powstać chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, a także wejścia i wjazdy do nowo powstającej galerii (dworca).

ZDiUM w oficjalnym komunikacie prasowym podaje:

Z dniem 25 czerwca wyłączone z ruchu kołowego zostaną ulica Dyrekcyjna i Joannitów, utrudnienia wystąpią również w obrębie skrzyżowania Dyrekcyjnej i Borowskiej.
Przebudowa skrzyżowania oznaczać będzie wstrzymanie komunikacji tramwajowej do końca sierpnia.
Wspomniane powyżej zmiany są związane z przebudową układu drogowego wokół powstającego obiektu na terenie dworca PKS.
Inwestorem robót jest podmiot prywatny: Unibail – Rodamco.

Ulica Dyrekcyjna będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ślężną do skrzyżowania z ulicą Gajową.
Na skrzyżowaniu ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej utrzymana zostanie relacja po osi Borowskiej od skrzyżowania z ul. Glinianą w kierunku ulicy Suchej.
Objazd dla pojazdów na kierunku od ulicy Hubskiej wyznaczony został ulicami: Suchą, i Ślężną, natomiast od ulicy Ślężnej ulicami: Glinianą,  Łódzką oraz Gajową.
Na trasie objazdu przewidziano częściową eliminację parkowania oraz zmiany pierwszeństwa na skrzyżowaniach Łódzka – Gliniana, Łódzka – Gajowa, Gajowa – Dawida oraz Gajowa – Dyrekcyjna.
Zamknięta dla ruchu zostaje ulica Joannitów na odcinku od Suchej do Dyrekcyjnej.
Przebudowa ulic Dyrekcyjnej i Suchej potrwa do końca roku 2016.

komunikatmpk062016

 

MAPY ZMIAN W ORGANIZACJI RUCHU KOŁOWEGO I MPK 

 

Mapy do prezentacji.indd

Mapy do prezentacji.indd

Mapy do prezentacji.indd

 

 

Wakacyjny rozkład jazdy MPK we Wrocławiu

 

zmianympk

 

Od 25 czerwca (sobota) pojazdy MPK zaczynają kursować według wakacyjnego rozkładu jazdy. Tramwaje będą kursowały rzadziej, zaś niektóre z kursów autobusów zostaną zawieszone.

Według oficjalnego komunikatu MPK Wrocław

Tramwaje. Wszystkie linie tramwajowe w dni robocze będą kursowały z częstotliwością:
w godz. 5-6 co 20 minut, tj. bez zmian.
w godz. 6-9 co 15 minut w godz. 9-14 co 15 minut, tj. bez zmian.
w godz. 14-18 co 15 minut w godz. 18-23 co 20 minut.

 

Autobusy. Autobusy linii A, C, D, K, N, 110, 114, 115, 116, 122, 127, 128, 130, 131, 134, 136, 141, 145, 146, 149, 900L, 900P, 901, 910 i 923 będą kursowały wg specjalnych wakacyjnych rozkładów jazdy.

 

Co jest ważne dla mieszkańców Gaju?

Najważniejsza informacją jest to, że linie tramwajowe 31 i 32 będą przez wakacje jeździć z Kozanowa i spod stadionu miejskiego tylko do węzła Dworzec Autobusowy (ul. Borowska, okolice skrzyżowania z Suchą). Tam dwukierunkowe skody po nakładce nałożonej na tory przejadą na tor prowadzący w przeciwnym kierunku i wrócą.

MPK uruchamia na ten czas autobusy tymczasowe linii 708 i 732. Linią 708 pojedziemy spod dworca autobusowego PKS ul. Borowską, Świeradowską na Gaj i Tarnogaj. Autobusem 732 pojedziemy zaś ul. Glinianą, Hubską i Bardzką do pętli na Gaju przy Świeradowskiej.

MPK dodaje, że pasażerowie, którzy wykupili bilety okresowe na tramwaje 31 i 32 nie muszą kupować dodatkowych biletów na autobusy zastępcze!

Warto też pamiętać, że autobusy linii K, 136, 145, 146, 149, 900L, 900P, 901, 910 i 923 będą kursowały wg specjalnych wakacyjnych rozkładów jazdy.

 

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On