Zakończono budowę „łącznika” pomiędzy Gajem, a Wojszycami

Z blisko 3 miesięcznym opóźnieniem oddano do użytku oświetlony chodnik wraz ze ścieżka rowerową, który łączy osiedla Gaj i Wojszyce. Zapraszamy do obejrzenia galerii inwestycji.

 

W lutym oddano do użytku ciąg pieszo-rowerowy łączący ulicę Pawią z Kukuczki, czyli osiedle Gaj z Wojszycami. Koszt inwestycji wynosił 200 000 zł i finansowany był z miejskiej kasy.  Początkowo zakładano, że budowa zostanie zakończona do końca listopada 2014r. Prace w ramach inwestycji rozpoczęły się jednak z opóźnieniem pod koniec grudnia ubiegłego roku.

W ramach projektu opracowanego przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta powstał dwumetrowej szerokości chodnik i 2,5-metrowej szerokości ścieżka rowerowa, prowadzące do tunelu kolejowego rozdzielającego Gaj z Wojszycami. Odcinek został oświetlony lampami ledowymi. Niestety do dziś oświetlenie nie działa. Pytani o to urzędnicy twierdzą, że wkrótce zostanie to zmienione.

Niestety wbrew wcześniejszym zapewnieniom inwestora, nie udało się również przedłużyć chodnika do tunelu kolejowego. W efekcie tego chodnik i ścieżka rowerowa kończą ię tuż przed wejściem do tunelu, gdzie w kierunku Wojszyc nadal jest błoto.

Inwestycja to świetna informacja dla mieszkańców rejonu Wojszyc i Gaju. Dotychczas wrocławianie z osiedla zlokalizowanego przy ulicach Pirenejskiej, Himalajskiej, Alpejskiej, Rutkiewicz czy Kukuczki, aby dojść do Pawiej musieli grzęznąć w błocie i korzystać z polnej drogi, na której często pełno było zalegającego gruzu pobudowlanego.

Ciężko było tamtędy również przejechać rowerem, bo pod kolejowym wiaduktem nagminnie tworzyły się wielkie kałuże. Było to bardzo uciążliwe zwłaszcza po zmroku.

Szkoda, że nie udało się zrealizować w pełni pierwotnego planu inwestycji, bo choć nowy chodnik i ścieżka rowerowa to naprawdę ważna inwestycja, to do pełni szczęścia brakuje kilku metrów.

GALERIA INWESTYCJI 

 

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij
 • Marghie

  Hahaha. Wygląda na to, że ten kto pisał artykuł, chyba nigdy nie widział inwestycji – „powstał dwumetrowej szerokości chodnik i 2,5-metrowej szerokości ścieżka rowerowa, prowadzące pod tunelem kolejowym”. Pod tunelem nie ma żadnego chodnika, chodnik i ścieżka kończą się przed tunelem. Tak właśnie robi się inwestycje w naszym kraju. Co z tego, że ominiesz błoto za wiaduktem, jak już pod i tak musisz przejść po błocie, żeby iść dalej do Pawiej…

  • RO Gaj

   Oczywiście ma Pan rację, chodnik kończy się tuż przed wejściem do tunelu pod wiaduktem kolejowym. Jak najbardziej sprawa jest znana. Nieścisłość w tekście wynikała z opisu inwestycji dostarczonej przez inwestora, czyli miasto. Stosownie tekst skorygowano, tak aby nie było żadnych nieścisłości pomiędzy słowem pisanym, a stanem faktycznym. Dziękujemy za czujne oko;)

 • M

  ten łącznik powinien włączyć się w ulicę Kukuczki,której tam jeszcze nie zbudowano,więc mamy błoto na początku i na końcu tej „ścieżki i drogi rowerowej”.Kolejna przemyślana inwestycja

 • Obserwatorka

  Czyli to już koniec inwestycji?!! Nie będzie drugiego etapu prac? To jakaś kpina! A dla ciekawostki, to panowie z firmy Rotomat przyjechali ostatnio i zdemontowali lampy ledowe, które miały oświetlać chodnik!

 • mm

  zgadzam się z przedmówcami, kpina. Zatem po co było robić tę ścieżkę w takim kształcie?

 • Obserwatorka

  Lamp nadal brak….

 • Obserwatorka

  Oświetlenia raczej już nie będzie…. Lamp nadal brak!!! :/

 • Pingback: Budowa łącznika między Gajem, a Wojszycami – ciąg dalszy | GajOnline()

 • RO GAJ

  Zapraszamy do artykułu poświęconego drugiemu etapowi wyżej opisywanej inwestycji: http://www.gaj-osiedle.wroclaw.pl/?p=4337