Zakończono budowę „łącznika” pomiędzy Gajem, a Wojszycami

Z blisko 3 miesięcznym opóźnieniem oddano do użytku oświetlony chodnik wraz ze ścieżka rowerową, który łączy osiedla Gaj i Wojszyce. Zapraszamy do obejrzenia galerii inwestycji.

 

W lutym oddano do użytku ciąg pieszo-rowerowy łączący ulicę Pawią z Kukuczki, czyli osiedle Gaj z Wojszycami. Koszt inwestycji wynosił 200 000 zł i finansowany był z miejskiej kasy.  Początkowo zakładano, że budowa zostanie zakończona do końca listopada 2014r. Prace w ramach inwestycji rozpoczęły się jednak z opóźnieniem pod koniec grudnia ubiegłego roku.

W ramach projektu opracowanego przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta powstał dwumetrowej szerokości chodnik i 2,5-metrowej szerokości ścieżka rowerowa, prowadzące do tunelu kolejowego rozdzielającego Gaj z Wojszycami. Odcinek został oświetlony lampami ledowymi. Niestety do dziś oświetlenie nie działa. Pytani o to urzędnicy twierdzą, że wkrótce zostanie to zmienione.

Niestety wbrew wcześniejszym zapewnieniom inwestora, nie udało się również przedłużyć chodnika do tunelu kolejowego. W efekcie tego chodnik i ścieżka rowerowa kończą ię tuż przed wejściem do tunelu, gdzie w kierunku Wojszyc nadal jest błoto.

Inwestycja to świetna informacja dla mieszkańców rejonu Wojszyc i Gaju. Dotychczas wrocławianie z osiedla zlokalizowanego przy ulicach Pirenejskiej, Himalajskiej, Alpejskiej, Rutkiewicz czy Kukuczki, aby dojść do Pawiej musieli grzęznąć w błocie i korzystać z polnej drogi, na której często pełno było zalegającego gruzu pobudowlanego.

Ciężko było tamtędy również przejechać rowerem, bo pod kolejowym wiaduktem nagminnie tworzyły się wielkie kałuże. Było to bardzo uciążliwe zwłaszcza po zmroku.

Szkoda, że nie udało się zrealizować w pełni pierwotnego planu inwestycji, bo choć nowy chodnik i ścieżka rowerowa to naprawdę ważna inwestycja, to do pełni szczęścia brakuje kilku metrów.

GALERIA INWESTYCJI 

 

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On