Mikołaj zawitał do dzieci na Gaju

W tym roku Mikołaj na Gaju miał pełne ręce roboty. Starszy, sympatyczny jegomość w czerwonym wdzianku pojawił się w dwóch osiedlowych Przedszkolach. Przedszkolu Nr 49 przy ulicy Borowskiej oraz w Przedszkolu Nr 92 przy ulicy Bardziej. W to wszystko oprócz podróżnika z Laponii, magicznych reniferów oraz ogromu dobrej woli zamieszana była Rada Osiedla Gaj.

5 grudnia  Mikołaj pojawił się w Przedszkolu Nr 49 przy ul. Borowskiej 181-187. Kilka dni później, 9 grudnia zawitał do Przedszkola Nr 92 z ul. Bardzkiej 5.

Mikołaj wręczył dzieciom imienne paczki (ufundowane przez rodziców) oraz prezenty dla przedszkola i przedszkolnych grup (ufundowane przez Radę Osiedla Gaj).

Od kilku lat Rada Osiedla Gaj co roku dofinansowuje przedszkola działające na  terenie osiedla, przeznaczając na ten cel środki pieniężne z własnego budżetu.
Paczki przekazywane są ogółowi dzieci jako dary dla przedszkola oraz poszczególnych grup. W ten sposób mieszkańcy osiedla stają się po części mecenasami dziecięcego uśmiechu oraz radości.

Dzięki tak przygotowanej akcji maluchy z Borowskiej oraz Bardzkiej co roku mają nowe zabawki. A Mikołaj pełne ręce roboty, bowiem obdarowanie blisko 200 dzieci nie jest łatwą pracą. Rozmowy, sadzanie na kolanie, śpiewy i okrzyki to tylko niektóre rzeczy którym Mikołaj musi sprostać.

Cieszymy się, ze i w tym roku mogliśmy podarować uśmiech i radość naszym najmilszym;-)

 

Fotorelacja z Przedszkola Nr 92

 

Fotorelacja z Przedszkola Nr 49

 

Przedszkole nr 49 im. Tysiąclecia Miasta Wrocławia Adres: Borowska 181-187, Wrocław Telefon:71 367 19 62 www: http://www.przedszkole49.wroclaw.pl
Przedszkole nr 92 Adres: Bardzka 5, Wrocław Telefon:71 333 14 12 www: http://www.przedszkole92.wroc.pl

 

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On