Kończy się budowa nowej ścieżki rowerowej na Borowskiej

Kończy się budowa brakującego fragmentu ścieżki rowerowej na ul. Borowskiej. Na inwestycji zyskali również kierowcy, bo powstał dodatkowy pas skrętu w ul. Kukuczki.

 

 

Najprawdopobniej w drugiej połowie października rowerzyści pojadą nową ścieżką rowerową na ul. Borowskiej. Dotychczas cykliści od Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego musieli jechać po ulicy albo chodniku. Kolejny odcinek zaczyna się dopiero na wysokości wiaduktu kolejowego nad ul. Grota-Roweckiego. Teraz ma to się zmienić.

Nowa ścieżka zaczyna się na wysokości wjazdu na parking USK. Do skrzyżowania z ul. Kukuczki wytyczono ją po zachodniej stronie jezdni, a dalej ścieżka rowerowa wybudowana została po stronie wschodniej. W większości wytyczono ją z pasów zieleni.

Z nowego udogodnienia cieszą się rowerzyści. – Często był tu problem, bo jadąc chodnikiem trzeba było przejechać przez przystanek autobusowy. Z tego powodu dochodziło do konfliktów na linii cyklista pasażer MPK – mówi Marcin Pająk, który codziennie do pracy dojeżdża jednośladem do pracy. Dodaje, że teraz to się zmieni, bo ścieżkę wyznaczono za wiatą przystanku.

Dzięki inwestycji  zyskali również kierowcy. Na wysokości skrzyżowania z ul. Kukuczki poszerzono jezdnię. Dzięki temu zmotoryzowani jadący od centrum zyskali lewoskręt. – Od momentu, gdy można z niego korzystać zmniejszyły się tu korki . Dotychczas kierowcy, którzy chcieli skręcić w Kukuczki blokowali ruch na Borowskiej – opowiada Andrzej Markiewicz, kierowca czarnego volkswagena.

Prace wykonuje firma Rotomat. Koszt inwestycji to prawie 750 tys. zł.

 

Źródłó

Autor: Przemysław Wronecki Źródło: http://www.wroclaw.pl/konczy-sie-budowa-nowej-sciezki-na-borowskiej-zdjecia

 

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On