Znamy datę otwarcia Lidla przy Borowskiej

Nowy Lidl przy skrzyżowaniu ul. Borowskiej z Armii Krajowej jest już prawie gotowy. W środku trwają obecnie prace wykończeniowe oraz układanie towaru. Znamy termin oficjalnego otwarcia sklepu.

W czerwcu 2013r. na działce  przy ul. Borowskiej, między jednostką straży pożarnej, a stacją benzynową, rozpoczęło się wyburzanie starych budynków oraz oczyszczanie terenu. Teren nie mógł poszczycić się wyjątkową estetyką zagospodarowania przestrzeni, w związku z czym prace wyburzeniowe nie wywołały u okolicznych mieszkańców i pracowników pobliskich firm szczególnego poruszenia. Co prawda skarżono się na kurz, natomiast prace nie powodowały większego dyskomfortu niż normalne funkcjonowanie dużego skrzyżowania ulic Borowskiej i Armii Krajowej.

Do niedawna w miejscu między Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a stacją benzynową Lukoil swoją siedzibę miała m.in. spółdzielnia pracy wyrobów chemicznych i gumowych „Izopren”. Przed wojną mieściła się tam fabryka papy. Latem ubiegłego roku budynki zrównano z ziemią.

Teren kupiła jedna z najpopularniejszych w Polsce sieci dyskontów – niemiecka sieć sklepów Lidl.

Inwestor, firma HCS 2, zaplanowała postawienie dwukondygnacyjnego budynku handlowo – usługowego.

Na parterze znajdzie się sklep – niemiecki dyskont spożywczy Lidl. Na piętrze zaś udostępnione zostaną powierzchnie biurowe i usługowe. Łączna powierzchnia części biurowej wynosi 560 m2.

Nowy Lidl znajduje się tuż przy stacji benzynowej Lukoil. Z terenu stacji będzie można wjechać na parking sklepu. Wjazd będzie też dostępny od ulicy Borowskiej.

Dotychczas, aby zrobić zakupy w sieci Lidl musieli się przejechać na ulicę Hubską, gdzie znajduje się kolejny market tej sieci.

Obecnie na miejscu wykonawca  prowadzi prace wykończeniowe na przylegającym do sklepu parkingu. Jednym z wymogów sieci Lidl jest zapewnienie odpowiednio dużego parkingu dla klientów. Ten przy Borowskiej dysponować będzie ponad setką miejsc postojowych.

 

Według najnowszych informacji otwarcie nastąpi 17 lipca 2014 r.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On