To już koniec „tramwaju plus”?

Już dzisiaj na słupkach przystankowych można zobaczyć zaklejone nazwy „plus” i papierowe rozkłady jazdy tramwaju 31, 32, 33, też bez tego dopisku. „Szybkiego tramwaju” już nie będzie – czytamy na profilu facebookowym Wrocławska Komunikacja. Elektroniczne tablice cały czas jeszcze wyświetlają nazwę „plus”. Jest tak m.in. na przystanku pl.Jana Pawła II.

 

– Ktoś chyba w końcu doszedł do wniosku, że całe założenie Tramwaju Plus niestety, ale nie wyszło tak pięknie, jak się planowało. Teraz nie będziemy mieli na co narzekać. „Szybkiego tramwaju” już nie będzie. Stanie się on taki sam jak inne linie – pisze Wrocławska Komunikacja na Facebooku.O sprawę zapytaliśmy Agnieszkę Korzeniowską, rzeczniczkę MPK. – W tej sprawie proszę dzwonić do wydziału transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia. Dziś jest niedziela, coś więcej będę mogła powiedzieć dopiero jutro.

Zazwyczaj o modyfikacji w rozkładach jazdy urzędnicy informują dużo wcześniej, tak by nie były one zaskoczeniem dla mieszkańców, tymczasem Julia Wach z biura prasowego wrocławskiego magistratu też na temat zmian nic nie wie. Twierdzi, że nie jest to sytuacja kryzysowa, która wymagałaby natychmiastowej interwencji. – Proszę zadzwonić do mnie jutro w godzinach pracy – mówi.

Na portalu miejskim wroclaw.pl udało nam się jednak znaleźć informację na temat likwidacji „plusów”. Brzmi ona następująco: „Wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy na ferie zimowe 2014 zmianie ulegną nazwy trzech linii tramwajowych. Linie 31 Plus, 32 Plus i 33 Plus będą oznaczane na pojazdach i w rozkładach jazdy jako linie 31, 32 i 33”. Niestety jest to tylko krótki komunikat, który nie zawiera żadnych wyjaśnień. Znajduje się w środku tekstu dotyczącego komunikacji w czasie ferii zimowych.

 

Źródło

Autor: sfo Data publikacji: 16.02.2014 Źródło: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On