Sukcesywne poprawianie bezpieczeństwa drogowego na terenie osiedla

Sukcesywnie prowadzone są na osiedlu różnego rodzaju inwestycje oraz prace drogowe, mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na Gaju. Na początku roku zabezpieczono przejście dla pieszych wzdłuż ulicy Świeradowskiej (przy przejeździe tramwajowym), przed weekendem zaś zainstalowano barierki ogradzające chodnik od jezdni przy skrzyżowaniu ulic Orzechowej i Jabłecznej.

W piątek 17 stycznia przy skrzyżowaniu Jabłecznej z Orzechową zainstalowano bariery ochronne, które oddzielają chodnik od jezdni.

Inwestycja jest szczególnie istotna, ponieważ ruch w tym miejscu jest wyjątkowo duży, zaś w pobliżu znajduje się szkoła.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jest to druga w tym miesiącu inwestycja obejmująca infrastrukturę drogową na Gaju. Na początku stycznia przy ulicy Świeradowskiej pojawiły się barierki zabezpieczające pieszych i rowerzystów przed przypadkowym wtargnięciem na torowisko.

 

2014-01-04 15.34.24

 

Inwestycje chroniąca pieszych przechodzących na drugą stronę ulic Świeradowskiej oraz dzieci idące do szkoły przy ul. Orzechowej są następstwem działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego podjętych przez Radę Osiedla Gaj pod koniec minionego roku.

W planach przewidziane jest zabezpieczenie skrzyżowania Krynickiej ze Świeradowską oraz instalacja progów zwalniających w okolicy Gimnazjum Nr 25 przy ul. Orzechowej.

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On