Ruszyło głosowanie WBO 2023

Ruszyło głosowanie w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać możemy spośród 113 projektów, zaś łączna pula pieniędzy w tegorocznej edycji WBO to 31 mln złotych. 21 mln złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 10 mln zł – projektów osiedlowych. Głosować można od 22 września do 9 października.

Czym jest Wrocławski Budżet Obywatelski?

Wrocławski Budżet Obywatelski to coroczna inicjatywa Wrocławia, która oferuje mieszkańcom Wrocławia możliwość decydowania o wydatkowaniu części miejskiego budżetu na realizację projektów inwestycyjnych zgłoszonych przez mieszkańców Wrocławia. To także forma lokalnego, demokarycznego podejmowania decyzji, w której to mieszkańcy konkretnych osiedli mają wpływ na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu.

WBO 2023 – jak i gdzie zagłosować

Głosować można od 22 września do 9 października za pomocą formularza internetowego [KLIKNIJ, ABY ZAGŁOSOWAĆ]. Żeby zagłosować należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego.

WBO 2023 – zasady budżetu i podział środków

Pula środków w tegorocznej edycji WBO to 31 mln złotych. 21 mln złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 10 mln zł – projektów osiedlowych.  

Projekty osiedlowe to takie, które oddziałują tylko na jedno osiedle. Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 1 milion złotych.

Większe, ponadosiedlowe projekty mogą mieć wartość do 3 milionów złotych. W tej kategorii zgłaszane są projekty i zadania inwestycyjne, z których korzystać będzie większa liczba osób – nie tylko mieszkańców jednego osiedla.

WBO 2023 na Gaju

Prezentujemy listę projektów związanych z naszym osiedlem:

Przykładowy projekt WBO z Gaju

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do głosowania!

Author: RO Gaj

Share This Post On