Bezpieczniejsze przejście dla pieszych na ul. Krynickiej

Zakończyły się prace przy skrzyżowaniu ul. Krynickiej w okolicy placówki pocztowej, apteki i parkingu.

Na początku sierpnia zakończyły się prace związane z przebudową infrastruktury i oznakowania skrzyżowania przy ul. Krynickiej (na wysokości placówki pocztowej, apteki i parkingu).

Prace mające na celu zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania obejmowały wyznaczenie i namalowanie przejść dla pieszych oraz ich stosowne oznakowanie. Dodatkowo Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, który realizował to przedsięwzięcie zajął się również zagospodarowaniem zieleni w obrębie drogi – skoszono i przeformowano zieleń tak, aby nie utrudniała widoczności.

Remont skrzyżowania zainicjowała Rada Osiedla Gaj. Tamtejsza Komisja Bezpieczeństwa i Infrastruktury wskazała, że wyżej opisane skrzyżowanie nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla pieszych, a samo skrzyżowanie charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu drogowego.

Dzięki wspólnym działaniom ZDiUM oraz Rady Osiedla Gaj udało się zadbać o kolejne miejsce na osiedlu, które stało się bezpieczniejsze i bardziej przyjazne mieszkańcom.

PORÓWNANIE: PO LEWEJ – WCZEŚNIEJ, PO PRAWEJ – STAN OBECNIE:

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On