Wycieczka seniorów z Gaju do Berlina

W dniach 11-12 lipca odbyła się wycieczka seniorów Osiedla Gaj do Berlina. Wyjazd zorganizowany przez Radę Osiedla Gaj umożliwił seniorom z osiedla (w tym zrzeszonym w Klubie Seniora na Gaju) zwiedzanie stolicy Niemiec.

Celem wyjazdu do Berlina było zintegrowanie społeczności seniorów z Gaju oraz umożliwienie im wspólnego spędzenia czasu i poznania dziedzictwa historyczno-kulturowego Niemiec.

Wyjazd sfinansowany został z środków miejskiego Funduszu Czasu Wolnego, a organizatorem była Rada Osiedla Gaj.

Na wycieczkę wyjechało ponad 30 seniorów zrzeszonych m.in. w Klubie Seniora na Gaju oraz Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – koło Gaj.

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne liczba uczestników wyjazdu musiała zostać ograniczona oraz zastosowane zostały wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa.

Wyjazd przebiegł w bardzo dobrej atmosferze oraz (po raz kolejny) w pięknych warunkach pogodowych, co tylko podkreśliło piękno stolicy Niemiec.

Głównym punktem programu było zobaczenie Reichstagu oraz Bramy Brandenburskiej. Następnie odbył się spacer i zwiedzanie starego miasta oraz pomniku Pomordowanych Żydów Europy. Wycieczka zakończyła się spacerem po parku oraz chwilą odpoczynku w klimatycznej kawiarni.

Wracając z Berlina uczestnicy wycieczki przyjechali na nocleg do pięknego ośrodka „Kormoran” w Sulęcinie. Podczas wieczornego grilla oraz wspólnego śniadania następnego dnia seniorzy mieli okazję do wzajemnej integracji i dzielenia się wrażeniami z wyjazdu.

Ostatnim punktem programu było zwiedzenie Łagowa. Malownicza miejscowość stała się idealną scenerią na grupowy spacer i rekreacje na łonie przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu!

Za wyjazd i organizację dziękujemy szczególnie Skarbnikowi Rady Osiedla Gaj Panu Bolesławowi Olszewskiemu oraz Przewodniczącemu Zarządu RO Gaj Panu Stefanowi Zydorowiczowi.

Autor: Piotr Nawrotek

Udostępnij