(Nasz) Klub Seniora na Gaju

O osiedlowym Klubie Seniora z perspektywy miasta. Zapraszamy do lektury tekstu pochodzącego z Wrocławskiego Centrum Seniora, a opowiadającym o 4 letniej historii działalności miejsca spotkań seniorów z Gaju.

Klub istnieje już cztery lata. Ma formułę otwartego klubu seniora, co oznacza, że może przyjść do niego każdy, kto czuje potrzebę bycia z innymi ludźmi, uczestnictwa w spotkaniach, warsztatach.

85 procent uczestników to kobiety, ale aż 15 procent – mężczyźni, co jest rzadkością w placówkach senioralnych.
Trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki, piątki) odbywają się zajęcia ze sztuki prowadzone przez panią Annę Gałuszkę, w zależności od pory roku są to warsztaty rękodzielnicze np. wykonywania ozdób świątecznych. Chętni mogą pograć w gry planszowe, a ostatnio pojawił się pomysł na kółko brydżowe. – U nas nie ma, że czegoś nie wolno. Jeśli bywalcy klubu mają propozycje zagospodarowania czasu, jesteśmy otwarci – mówi Stefan Zydorowicz, przewodniczący Zarządu Osiedla Gaj. 

Wycieczki krajoznawcze


Klub Seniora „Jak można żyć jeszcze lepiej” prowadzi nie tylko stacjonarne zajęcia. Seniorzy jeżdżą na wycieczki – zwiedzili m.in. pojezierze lubuskie, Henryków, Lądek Zdrój. Stawiają też na działania międzypokoleniowe, współpracując ze szkołami i przedszkolami, które prezentują powtórki spektakli i okolicznościowych akademii specjalnie dla Klubu Seniora. Uczniowie zawsze nagradzani są, oprócz gromkich braw, także słodkimi upominkami. 
Klub prowadzony jest przez Radę Osiedla Gaj, środki finansowe pozyskuje od Rady Osiedla oraz dofinansowania z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.


Grafik zajęć Klubu znajdziemy na stronie internetowej Rady Osiedla Gaj gaj.wroclaw.pl w zakładce „Klub Seniora” oraz na Facebooku. Co istotne, to miejsce jest przyjazne dla osób  z niepełnosprawnością ruchową – przy klubie jest podjazd dla wózków inwalidzkich, a także duże drzwi uławiające wjazd do pomieszczeń klubu.


Zapraszamy do odwiedzin i uczestnictwa w zajęciach!
Klub Seniora przy Radzie Osiedla Gaj
Ul. Krynicka 51, Wrocław

 

FOT. Archiwum KS – wycieczka seniorów w Lubuskie

Źródło: http://www.seniorzy.wroclaw.pl/node/1381
Autor: Magda Wieteska
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On