Wycieczka seniorów z osiedla Gaj

Zapraszamy do naszej fotorelacji z wycieczki seniorów z Gaju do pereł Dolnego Śląska – Sanktuarium Marii Śnieżnej, Wodospadu Wilczki oraz Kopalni złota w Złotym Stoku.

Wycieczka odbyła się w niedzielę, 19 maja. W zorganizowanym przez Radę Osiedla Gaj wyjeździe uczestniczyli seniorzy z Klubu Seniora na Gaju, Związku Emerytów i Rencistów oraz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego – koła z Gaju.

Autokar z seniorami wyjechał spod Szkoły Podstawowej Nr 90 przy ul. Orzechowej około godziny 8 rano.  Pogoda dopisała, co było o tyle ważne, że plan dnia był naprawdę intensywny.

Najpierw autokar zawiózł uczestników wycieczki do Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej, gdzie wraz z kustoszem obiektu odbyło się zwiedzanie kompleksu.

Następny w programie był wodospad Wilczki położony nieopodal Sanktuarium.

Tutaj też odbyła się przerwa, podczas której można było spacerować bądź…zaopatrzyć się w pamiątki.

Kolejną atrakcją programu było zwiedzenia kopalni złota w Złotym Stoku.

Grupa pod przewodnictwem przewodnika wyruszyła na wyprawę w głąb ziemi w poszukiwaniu złota i przygody.

Ostatnim punktem programu była obiado-kolacja w drodze powrotnej do Wrocławia.

Wyjazd został całkowicie sfinansowany z środków Rady Osiedla Gaj oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które udzieliło dotacji. Wyjazd do nie tylko zwiedzanie pięknych miejsc naszego rejonu, ale przede wszystkim szansa na aktywizację i integrację starszych mieszkańców osiedla.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij