Rada Osiedla pomaga

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas otwarcia się na drugiego człowieka i jego potrzeby. Jednak to nie tylko te kilka świątecznych dni jest momentem spotkania się z potrzebami i marzeniami naszych sąsiadów, znajomych, bliskich czy zupełnie obcych dla nas osób. W tym roku Rada Osiedla pracowicie spędzała ostatni miesiąc roku, tak aby wszyscy mieszkańcy osiedla mogli cieszyć się radością i ciepłem płynącymi ze Świąt.

W grudniu Rada Osiedla Gaj wsparła kilka charytatywnych akcji i inicjatyw.

1. Dofinansowanie mikołajek w przedszkolach na Gaju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rada Osiedla Gaj przeznaczyła w tym roku 3600zł na dofinansowanie zakupu gier i zabawek dla przedszkoli z terenu naszego osiedla. To kwoty relatywnie duże w porównaniu do rocznych budżetów placówek przeznaczonych na zakup gier i zabawek. Zakupione pomoce dydaktyczne przekazane zostały placówkom i wraz z zorganizowanymi przez przedszkola uroczystościami mikołajkowymi uroczyście wręczone przez Św. Mikołaja w asyście osiedlowych radnych. Dofinansowanie objęło Przedszkola Nr 49 z ul. Borowskiej, Przedszkole Nr 92 z ul. Bardzkiej oraz Przedszkole Nr 32 z ul. Kłodzkiej.

2. Zakup i dystrybucja paczek dla najbardziej potrzebujących mieszkańców osiedla

Dzięki współpracy z Departamentem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, Rada Osiedla rozdała najbardziej potrzebującym mieszkańcom Gaju paczki wigilijno-świąteczne. Paczki ufundowane przez Miasto Wrocław powędrowały do osób wytypowanych przez organizacje i fundacje społeczne działające na Osiedlu (m.in. Caritas, MOPS). Łącznie udało się zakupić oraz przygotować 40 paczek za łączną kwotę 6000zł.

3. Charytatywny kiermasz dla dzieci ze szpitala przy ul. Borowskiej

W sobotę, 8 grudnia, przedstawiciele Rady Osiedla Gaj przekazali do Kliniki Nefrologii Pediatrycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego z ul. Borowskiej sprzęt zakupiony z funduszy zebranych podczas kiermaszu charytatywnego w Centrum Handlowym Ferio Gaj. Przekazano m.in.: lodówkę, mikrofalówkę, sprzęt muzyczny, czajnik elektryczny. Akcja zorganizowana została w ramach „Partnerstwa dla Gaju” w której wzięły udział: MOPS, Rada Osiedla Gaj, Szkoła Podstawowa nr 90, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 21, Fundacja Dla Dobrych Dzieł, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Ferio Gaj, Fundacja Bajkowy Świat oraz Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen.

3. Wigilia osiedlowa oraz dzień seniora

Tradycyjnie już, w listopadzie oraz grudniu zorganizowano „Dzień Seniora” oraz wigilię osiedlową. Uroczystości zorganizowane przez Radę Osiedla Gaj odbyły się na terenie osiedla w Szkole Podstawowej Nr 90 przy ul. Orzechowej. Zarówno dzień seniora jak i wigilia osiedlowa to uroczystości mające na celu zintegrować mieszkańców naszego osiedla oraz zaoferować przestrzeń do wzajemnego poznania się oraz poznania potrzeb szczególnie starszych osób oraz przyjaciół, partnerów i sponsorów rady osiedlowej.

Warto pomagać


Wyżej wymienione i opisane akcje to tylko wycinek pracy samorządu osiedla na rzecz jego mieszkańców. W ostatnim czasie Rada Osiedla wspierała również w ramach promocji różnorodne akcje charytatywne oraz prospołeczne działania miejskie. W ramach Klubu Seniora regularnie spotykają się i twórczo spędzają czas seniorzy z naszego osiedla. Wspaniałym przykładem współdziałania Rady Osiedla, Klubu Seniora, MOPS oraz naszych partnerów w postaci Centrum Handlowego Ferio Gaj oraz Fabryki Idei był kiermasz charytatywny w CH Ferio Gaj na którego potrzeby prace przygotowali m.in. seniorzy z klubu seniora.

Innym przykładem wspierania inicjatyw obywatelskich była promocja oraz zostanie partnerem medialnym w konkursie firmy Benefit System (operatora kart Multisport) – Programu Dobry MultiUczynek.  Projekt Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 21 z Kłodzkiej zwyciężył w ogólnopolskim konkursie. Dzięki temu na naszym osiedlu zrealizowany zostanie projekt budowy centrum gier chodnikowo-korytarzowych na terenie ZSP Nr 21:) 

To dla nas ogromna radość i prawdziwe źródło motywacji móc uczestniczyć w akcjach takich jak wyżej wspomnianych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zrealizować i opisać ich jeszcze więcej:) 

Dziękujemy wszystkim osobom, które swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczyniły się do realizacji planów 
w konkretną pomoc dla Gaju i Wrocławia.

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On