Dzień seniora na Gaju

W piątek, 16 listopada, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 90 przy ul. Orzechowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Seniora – zorganizowane przez Radę Osiedla Gaj oraz osiedlowy Klub Seniora. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

 

 

Uroczyste spotkanie seniorów z naszego osiedla odbyło się jak co roku w Szkole Podstawowej Nr 90. Spotkanie związane z obchodzonym 20-listopada Europejskim Dniem ma na celu integrować starszych mieszkańców Gaju. Na spotkaniu zorganizowanym wspólnie przez Radę Osiedla Gaj oraz Osiedlowy Klub Seniora pojawili się m.in.: Przewodniczący Rady Osiedla Gaj Adam Wojtaszewski, Koordynator Klubu Seniora na Gaju Małgorzata Ryfa, przedstawiciele władz miasta, w tym asystentki prezydenta – elekta Wrocławia Pana Jacka Sutryka, Pan Mirosław Strzelczyk z biura obsługi osiedli Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Dyrektor SP Nr 90 Joanna Sinicka oraz przedstawiciele m.in. Związku Emerytów i Rencistów, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. 

 

 

Uroczystość wzbogacił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 90. Za oprawę artystyczną odpowiadał również Pan Mirosław Majcherek, który poprowadził wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, związanych z obchodem przez Polskę 100-lecia odzyskania niepodległości. 

 

 

 

Życzenia dla Seniorów od Przewodniczącego Rady Osiedla Gaj Adama Wojtaszewskiego:

Z okazji Dnia Seniora pragnę z ogromnym szacunkiem pochylić głowy przed szacownym pokoleniem najstarszych mieszkańców Osiedla Gaj. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkrślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości, której nabywa się właśnie z upływem lat. W tym uroczystym dniu proszę, abyście przyjęli moje najserdeczniejsze życzenia: aby był to dla Państwa okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do niespełnionych marzeń i zamierzeń oraz właściwego wykorzystania życiowej wiedzy. Szanowni Seniorzy życzę Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła, pogody ducha, a każy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości i uśmiechu na twarzy. Znany amerykański polityk Beniamin Franklin powiedział, że „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Wszystkim Państwu życzę zatem braku czasu…

 

 

Fotorelacja:

 

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On