Do października tramwaje 31 i 32 nie dojadą na Gaj

W związku z remontem ulicy Hubskiej od 17 czerwca aż do października tramwaje linii 31 i 32 nie dojadą na Gaj. Miasto uruchomiło w związku z tym autobusową komunikację zastępczą. Przez najbliższe 3 miesiące trzeba będzie jednak liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W perspektywie jednak czeka nas przywrócenie linii tramwajowej nr 16 na trasie Tarnogaj – ZOO.

 

Od 17 do 23 czerwca tramwaje od dworca PKP będą kontynuowały swój bieg do Placu Wróblewskiego. Natomiast od 23 czerwca tramwaje pojadą od dworca do przystanku „Gajowa”, skąd będą zawracać na specjalnie dobudowanej krańcówce.  Zmiany wynikają z remontu ulicy Hubskiej, który wchodzi obecnie w końcową fazę realizacji, która związana jest m.in. z montażem nowego torowiska. 

 

W zamian zostały uruchomione specjalne, zastępcze linie autobusowe: nr 708 na trasie Dworzec Główny – Tarnogaj (przez ul. Glinianą, Hubską, Bardzką, Armii Krajowej i Tarnogajską) oraz nr 732 kursujący na trasie Dworzec Główny – Gaj (przez ul. Glinianą, Hubską i Bardzką). Autobusy kursować będą maksymalnie co 20 minut – a w szczycie komunikacyjnym nawet co 6 minut

 

 

Natomiast od 23 czerwca autobusy zastępcze zmodyfikują swoją trasę: 

  • nr 708 na trasie Gajowa (Gliniana) – Tarnogaj w obu kierunkach przez ulicę Gajową, Kamienną, Bardzką, Armii Krajowej i Tarnogajską.
  • nr 732 na trasie Gajowa (Gliniana) – Gaj w obu kierunkach przez ulicę Gajową, Kamienną i Bardzką.

Jak podaje MPK autobusy linii 732 będą kursowały w dni robocze od 6:00 do 20:00 z częstotliwością co 7,5 min, a pozostałym okresie oraz w dni wolne od pracy co 10 min. 

Autobusy linii nr 708 będą natomiast kursowały w dni robocze w godzinach od 6:00 do 20:00 z częstotliwością co 15 min, zaś w pozostałym okresie oraz w dni wolne od pracy z częstotliwością co 20 min.

 

Zakończenie prac remontowych i przywrócenie stałych tras tramwajowych nr 31 i 32 planowane jest na październik tego roku. Również wtedy przewidziane jest uruchomienie tramwaju nr 16, który kursować ma na trasie Tarnogaj – ZOO. 

Więcej informacji na temat zmian oraz biletów znajdziecie na stronie wrocławskiego miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij