Dolnośląskie Społeczne Muzeum Kolejnictwa – petycja

Publikujemy list Przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla Tarnogaj z prośbą o wsparcie inicjatywy utworzenia Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa. Jako, że Gaj posiada silną reprezentację środowiska kolejowego zachęcamy do podpisania petycji i wsparcia inicjatywy związanej społecznie z naszym osiedlem.

List przewodniczącego Zarządu RO Tarnogaj Marcina Paczkowskiego:

Szanowni Państwo,
w imieniu Rady Osiedla Tarnogaj oraz Klubu Sympatyków Kolei zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie pomysłu utworzenia siedziby Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa. Miałoby ono połączyć ze sobą opuszczone dzisiaj perony pocztowe przy Dworcu Głównym we Wrocławiu, opuszczony najstarszy dworzec kolejowy w Polsce (Dworzec Kolei Górnośląskiej, znajdujący się przy ul Małachowskiego we Wrocławiu w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego) oraz historyczną grupę torów przy ul. Paczkowskiej, służącą w przeszłości do obrządzania parowozów we Wrocławiu. Klub Sympatyków Kolei to stowarzyszenie zrzeszające od blisko 30 lat pasjonatów pociągów, w którym na dziś dzień aktywnie działa 60 wolontariuszy. Posiadają oni największy w Europie zbiór wagonów kolejowych, które są gotowe, by stać się ekspozycją. Więcej o idei muzeum znajdziecie Państwo na www.muzeum.kskwroclaw.plDziś ważniejsze od środków na realizacje muzeum (eksponaty już są gotowe by je pokazywać!) jest wola rządowych decydentów o przeznaczeniu terenu na ten cel. 
Dlatego prosimy o podpisanie petycji, którą znajdą Państwo pod adresem: www.petycjeonline.com/emb/270227 oraz  poinformowanie mieszkańców Państwa osiedli o atrakcji jaką mógłby w prosty sposób pozyskać Wrocław. Nie pozwólmy im się od nas wyprowadzić. 
Pozdrawiam serdecznie, 
Marcin Paczkowski
Przewodniczący Zarządu Osiedla 

LINK DO PETYCJI: TUTAJ

Zachęcamy do wsparcia inicjatywy!

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij