Wszystkich zainteresowanych działalnością Klubu zapraszamy na spotkanie dyskusyjne w dniu 13-go września o godz. 18-tej w Kawiarni Pana Wolaka we Wrocławiu ul. Legnicka 158. Na tym spotkaniu pragniemy omówić i zaplanować tematykę oraz ewentualne zmiany formuły naszych spotkań w nowym sezonie.

Wymienią tablicę jeszcze przed rocznicą Zbrodni

Pamiątkowa tablica, dedykowana bohaterom II Armii Ludowego Wojska Polskiego, już wkrótce zniknie ze skweru przy ulicy Pruzi. A właściwie zostanie zastąpiona nową, dedykowaną „poległym za Ojczyznę”. Tym samym kończy się spór o to, co zrobić z pomnikiem, którego likwidację nakazuje tzw. ustawa dekomunizacyjna.Niestety walka Kolegów ze ZWiRWP i Powiatowej Rady Kombatanckiej o utrzymanie tablicy upamiętniającej Bohaterów II Armii WP w XXV-lecie LWP w Lubinie zakończyła się klęską.

http://www.lubin.pl/wymienia-tablice-jeszcze-przed-rocznica-zbrodni/

Poseł Lidia Geringer de Oedenberg otrzymała szczególne wyróżnienie za długoletnią współpracę od wrocławskich filatelistów. Honorowy tytuł przedstawiciele wrocławskiego okręgu PZF wręczyli Poseł w czasie wizyty studyjnej w Brukseli.

źródło:www.lgeringer.pl

 

 

   W dniu 21.06 br.  o godz.18-tej, jak zwykle w gościnnych progach kawiarni „Wolak” we Wrocławiu, przy ul. Legnickiej 158 ,Wrocławski Klub Dobrej Pamięci zaprasza wszystkich zainteresowanych  na spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją,  byłym rektorem Uniwersytetu Opolskiego, autorem cyklu książek pod wspólnym tytułem „Kresowa Atlantyda”.