Fotorelacja z „Powitania jesieni na Gaju”

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z festynu osiedlowego na Gaju.

W sobotnie (30-tego września) popołudnie i wieczór mieszkańcy Gaju bawili się na festynie osiedlowym poświęconym „Powitaniu jesieni”. Impreza, zorganizowana przez Radę Osiedla Gaj i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, odbyła się na terenie Parku Słonecznego, zlokalizowanego pomiędzy ulicami Orzechową, a Krynicką. Centralnym punktem zabawy była duża scena usytuowana w centralnym punkcie parku. 

 

 

 

Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja. Przez cały okres trwania imprezy pojawiło się wielu mieszkańców osiedla. Rodzin z dziećmi, młodych par, a także seniorów. Dla każdego przewidziano różne atrakcje.  Festyn prowadził Pan Mirosław Majcherek, aktor od wielu lat związany z Gajem.

 

 

Najmłodsi mogli skorzystać z darmowych zabaw na dmuchanym zamku i basenie z kulkami. Ponadto, nieodpłatnie, odbywały się profesjonalne animacje dla dzieci prowadzone przez duet Asobi oraz malowanie twarzy zorganizowane przez firmę MCDonald’s z ul. Bardzkiej. 

 

 

Popołudniu odbyło się wiele gier i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Sklep Aga z ul. Orzechowej przygotował ponadto loterię z nagrodami.

 

 

 

Niewątpliwymi atrakcjami były pokazy koni zorganizowane przez Straż Miejską, pokaz wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej oraz wozu operacyjnego Służby Ochrony Kolei.  Dzieci (oraz również dorośli) mogli dowiedzieć się więcej o pracy tych służb.

 

 

 

Dla rodziców przygotowano namiot z grillem oraz napojami. Na deser skosztować można było waty cukrowej, gofrów oraz innych smakołyków. Natomiast po obiedzie przygotowano wywiady-spotkania z ciekawymi osobami z Gaju – m.in. Panem Waldemarem Prusikiem – byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej.

 

 

 

Ponadto pojawiły się stoiska PKP Intercity, gdzie można było uzyskać informacje o funkcjonowaniu kolei i m.in. zamawianiu biletów online. Policja przygotowała stanowisko do znakowania rowerów, które cieszyły się dużą popularnością. 

 

 

Dla seniorów pojawiły się punkt, gdzie nieodpłatnie badano poziom cukru we krwi, stoisko z ofertą fizjoterapeutyczną oraz taniec w kręgu, zorganizowany przez Osiedlowy Klub Seniora.

 

 

 

Oczywiście na festynie nie mogło zabraknąć muzyki.  Na deskach wystąpiły 3 zespoły: „A’propos”, „OMD” i chóru „Platany”. Niestety podczas występu tego ostatniego pojawiła się awaria prądu, która na kilkanaście minut przerwała imprezę. Dzięki szybkiej interwencji energetyki udało się jednak powrócić z dalszym ciągiem pikniku.

 

 

 

 

Podczas całego dnia zabawy wybrano Miss i Mistera Gaju, zorganizowano turniej piłki nożnej, konkursy talentów oraz prowadzono dyskusję poświęcone osiedlu – m.in. tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

 

 

 

 

 

To był długi dzień obfitujący w atrakcję i dobrą zabawę, za którą w imieniu Rady Osiedla Gaj oraz sponsorów imprezy (Centrum Handlowe Ferio Gaj, Krzycka Spółka Handlowa Centrum Handlowe „Gaj”, Sklep „Aga”, Sklep „Rabat” z ul. Orzechowej 108, Zakład elektroniczny „Tatarek”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, MCDonalds z ul. Bardzkiej, PKP Intercity, Szkoła Early Stage) serdecznie dziękujemy:)

 

Fotorelacja z festynu:

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij