Za dwa miesiące pierwszy dzwonek na Kłodzkiej

Za kilka dni zakończy się obecny rok szkolny. Dla niektórych dzieci będzie to ostatni rok w starej szkole. Od 1 września na Gaju, przy ul. Kłodzkiej 40 swoją działalność edukacyjną rozpocznie nowa placówka – Szkoła Podstawowa nr 32 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 21. Zobaczcie jak na niespełna trzy miesiące przed otwarciem wygląda teren budowy.

Szkoła mieszcząca blisko 800 dzieci jest obecnie o końcowej fazie wykończeniowej – jak mówią nam osoby odpowiedzialne za prace budowlane. Nowy obiekt od września – zgodnie z nową rejonizacją szkół przyjmie dzieci z Gaju (te zameldowane na terenach od ul. Świeradowskiej do nasypu kolejowego wzdłuż ulic Kukuczki i Kłodzkiej) oraz dzieci z Jagodna i części Wojszyc. 
Dla Jagodna nowa szkoła stanie się alternatywą dla przepełnionej obecnie Szkoły Podstawowej Nr 80 na Brochowie. Miasto postanowiło również odciążyć Szkołę Podstawową Nr 23 przy ul. Przystankowej (Wojszyce). Na Gaju będą działały dwie szkoły podstawowe – SP Nr 90 przy ul. Orzechowej oraz opisywana SP Nr 32 przy Kłodzkiej.

Warto wspomnieć, iż dzięki działaniom naszych czytelników, mieszkańców Gaju oraz Rady Osiedla Gaj udało się tak dostosować nową rejonizację, by Gaj zyskał dwie duże szkoły. 

 

 

Dodatkowo zamieszczamy zdjęcie z bezpośredniej okolicy nowej szkoły – ścieżka idąca od ulicy Buforowej do ul. Borowskiej. 

 

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij