Ruszyła budowa łącznika pomiędzy Gajem, a Wojszycami

W tym tygodniu ruszyła budowa drogi rowerowej i chodnika prowadzącego z ul. Pawiej na Wojszycach na ul. Kukuczki na Gaju. Inwestycja rozpoczęła się z kilkutygodniowym opóźnieniem.

Według wykonawcy z oświetlonej drogi rowerzyści i piesi skorzystają na początku lutego. Budowa łącznika między osiedlami jest inwestycją na którą mieszkańcy Gaju i Wojszyc czekają od dawna. W szczególności ze względu na fakt, że jest to droga do Szkoły przy ul. Pawiej.

 

z17143066Q,Projektowana-droga-pieszo-rowerowa

 

 

Tak o inwestycji pisze inwestor, czyli wrocławski ZDIUM:

Obecnie jest to ścieżka gruntowa, nieutwardzona nawierzchnia oraz brak oświetlenia w zarówno pod jak i w sąsiedztwie wiaduktu stanowi dla mieszkańców osiedla poważny dyskomfort zwłaszcza, iż jest to bardzo uczęszczany skrót. 
Inwestycja polegała będzie na wykonaniu ciągu pieszo (2 m. szer.) – rowerowego (2,5 m. szer.) wyposażonego w latarnie ledowe. Część dla pieszych zostanie zabudowana kostką betonową, droga rowerowa będzie wykonana w betonie asfaltowym.
Zadanie jest realizowane w trybie zaprojektuj i zbuduj, podczas etapu I zostanie wykonany odcinek od ul. Kukuczki do wiaduktu. Prace potrwają ok 6 – 8 tygodni.
Odcinek pod wiaduktem – jest to etap II – będzie realizowany w przyszłym roku po ustaniu warunków zimowych. 
W dalszym ciągu bowiem trwają na wspomnianym odcinku prace projektowe, opóźnienie spowodowane jest koniecznością pozyskania archiwalnych planów od administratora wiaduktu – PKP – niezbędnych do ukończenia dokumentacji.
Wykonawcą robót jest firma Rotomat, koszt inwestycji przekracza 208 000 zł.

 

Więcej o inwestycji pisaliśmy kilka miesięcy temu w artykule „Z Kukuczki na Pawią suchą nogą”.

 

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij