Z Kukuczki na Pawią suchą nogą. Za 200 tysięcy złotych wybudują chodnik i ścieżkę rowerową

Miasto znalazło firmę, który wybuduje ciąg pieszo-rowerowy łączący ulicę Pawią z Kukuczki. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesienie niewiele ponad 200 tysięcy złotych, a wszystkie prace powinny zakończyć się pod koniec listopada.

 

[AKTUALIZACJA Z DNIA 21.12.2014r.] Prace w ramach inwestycji rozpoczęły się w czwartek 18 grudnia 2014r. Więcej o inwestycji w artykule „Ruszyła budowa łącznika pomiędzy Gajem, a Wojszycami”.

 

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta właśnie rozstrzygnął przetarg na wykonawcę budowy ciągu pieszo-rowerowego razem z oświetleniem, który połączy ulicę Pawią i Kukuczki, wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej całego przedsięwzięcia.

Do postępowania stanęło trzech zainteresowanych, a najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Rotomat, która zaproponowała cenę nieco ponad 208 tysięcy złotych.

Jak tłumaczą urzędnicy, powstanie tam dwumetrowej szerokości chodnik i 2,5-metrowej szerokości ścieżka rowerowa, prowadzące pod tunelem. Cały odcinek, włącznie z tunelem, zostanie oświetlony lampami ledowymi.

wojszycegaj2

Projekt inwestycji powinien być gotowy do końca września, a całe przedsięwzięcie ma się zakończyć do 30 listopada.

To świetna informacja dla mieszkańców rejonu Wojszyc i Gaju. Dotychczas wrocławianie z osiedla zlokalizowanego przy ulicach Pirenejskiej, Himalajskiej, Alpejskiej, Rutkiewicz czy Kukuczki, aby dojść do Pawiej musieli grzęznąć w błocie i korzystać z polnej drogi, na której często pełno było zalegającego gruzu pobudowlanego.

Ciężko było tamtędy również przejechać rowerem, bo pod kolejowym wiaduktem nagminnie tworzyły się wielkie kałuże. Było to bardzo uciążliwe zwłaszcza po zmroku. Mieszkańcy żałują tylko, że dopiero zimą będą mogli korzystać z nowego udogodnienia.

wojszycegaj

Przypomnijmy, że ciąg pieszo-rowerowy powstanie także na ulicy Borowskiej – połączy on ścieżki dla cyklistów na ul. Borowskiej i Grota-Roweckiego. W ramach tego przedsięwzięcia wykonany zostanie też lewoskręt w ul. Kukuczki, o który od dawna dopominają się okoliczni mieszkańcy.

Źródło

Autor: tm/jg Data publikacji: 04.08.2014 Źródło: www.tuwroclaw.com

Autor: Piotr Nawrotek

Udostępnij