Wypadek na Świeradowskiej: rowerzysta wpadł pod rozpędzony tramwaj

Około godziny 14:30 na ulicy Świeradowskiej (na wysokości Centrum Handlowego Ferio Gaj) doszło do groźnego wypadku. Rowerzysta wpadł pod rozpędzony tramwaj. Na miejscu pracują służby ratownicze oraz Policja.

Jak udało się nam ustalić wypadek miał miejsce około godziny 14:30 przy przejściu dla pieszych na wysokości Ferio Gaj przy ul. Świeradowskiej. Mężczyzna jadący na rowerze z nieustalonych jeszcze przyczyn został potrącony przez tramwaj relacji 32 Plus. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się Pogotowie, Straż Pożarna oraz Policja. Podjęto próbę reanimacji potrąconego rowerzysty.

Niestety mimo reanimacji mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Przyczyny oraz okoliczności wypadku nie są jeszcze znane.

Warto dodać, iż miejsce w którym doszło do kolizji należy do wyjątkowo niebezpiecznych. Torowisko, po którym z dużą prędkością poruszają się tramwaje Plus nie jest zabezpieczone sygnalizacją świetlno-akustyczną, co w połączeniu z cichym przemieszczaniem się tramwajów oraz dużą ilością pieszych oraz rowerzystów (ścieżka rowerowa) stanowi wyjątkowo niebezpieczne połączenie. Rada Osiedla Gaj kilkukrotnie zwracała stosownym władzom informację o sytuacji w tym miejscu. Niestety jak do tej pory bez odpowiedzi.

W związku z wypadkiem pasażerowie, korzystający z MPK muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Tramwaje linii 31 i 32 Plus kursują z ul. Kamiennej do pętli Tarnogaj. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą do ulicy Świeradowskiej – informuje Julia Wach z centrum zarządzania kryzysowego w magistracie.

Zdjęcia nadesłane przez świadka wypadku.

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij