Wrocławski Budżet Obywatelski 2022 – głosowanie

Ruszyło głosowanie w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać możemy spośród 167 projektów, zaś łączna pula pieniędzy przeznaczonych na realizację zwycięskich pomysłów to 30 mln złotych. Głosowanie trwa od 23 września do 10 października. Prezentujemy projekt wspierany przez Radę Osiedla Gaj.

WBO 2022 – budżet i podział środków

Pula środków w tegorocznej edycji WBO to 30 milionów złotych. 21 milionów złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 milionów złotych – projektów osiedlowych.

Projekty osiedlowe to takie, które oddziałują tylko na jedno osiedle. Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 1 milion złotych. We Wrocławiu jest 48 osiedli. Ich granice możecie znaleźć na mapie miejskiego geoportalu. Wejdźcie na stronę geoportalu i wybierzcie mapę „Osiedla Wrocławia”.

Większe, ponadosiedlowe projekty mogą mieć wartość do 3 milionów złotych. W tej kategorii zgłaszane są projekty i zadania inwestycyjne, z których korzystać będzie większa liczba osób – nie tylko mieszkańców jednego osiedla.

WBO 2022 – jak i gdzie zagłosować

Głosować we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim mogą wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Bez względu na obywatelstwo i wiek. Czyli także mieszkający we Wrocławiu obcokrajowcy oraz osoby niepełnoletnie.

Wybieramy maksymalnie 2 projekty, jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Głosowanie trwa od 23 września (od godz. 9.00) do 10 października.

Przez internet lub za pomocą papierowego formularza

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, dostępne są 2 sposoby głosowania:

Elektronicznie. Link do elektronicznego formularza: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/glosowanie-wbo-2022

Żeby zagłosować elektronicznie, należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego, głos zostanie zapisany w systemie.

Na formularzu papierowym, w punktach do głosowania. Karty do głosowania są numerowane i wydawane pojedynczo mieszkańcom w punktach:

  • Gabrieli Zapolskiej 4;
  • Nowy Targ 1-8;
  • Marcina Kromera 44;
  • Legnickiej 58 (CH Magnolia).

Projekt wspierany przez Radę Osiedla Gaj

Rada Osiedla Gaj oficjalnie wspiera projektosiedlowy nr 246: Gaj – płac zabaw w Parku Słonecznym.
Projekt wybrany został na drodze konsultacji społecznych w RO Gaj.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do głosowania!

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On