Nowy harmonogram wywozu gabarytów z osiedla oraz SZOP na Gaju

Miejska spółka Ekosystem opublikowała harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na 2022r. Zachęcamy do zapoznania się z terminami oraz miejscami wywozu tzw. gabarytów z Gaju oraz całego miasta.

Na stronie Ekosystemu pojawił się już tegoroczny harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Wystarczy wejść na stronę https://gabaryty.ekosystem.wroc.pl , na mapie wskazać obszar Gaju i zobaczyć gdzie i kiedy będzie można w sposób legalny i odpowiedzialny wyrzucić tzw. odpady wielkogabarytowe na terenie osiedla i miasta.

Warto wspomnieć, że lista punktów gdzie Ekosystem podstawia kontenery jest naprawdę długa i z pewnością każdy znajdzie go w swojej okolicy.

SZOPY na Gaju

SZOP, czyli Samochód Zbierający Odpady Problemowe, to specjalnie oznakowany bus miejskiej spółki Ekosystem, który kursuje po terenie Wrocławia zbierający różnego rodzaju „odpady problemowe”. Od zeszłego roku na trasie SZOPa znalazł się również Gaj.

Rozkład jazdy SZOPa oraz wykaz odpadów jakie przyjmuje można znaleźć na stronie internetowej Ekosystemu www.ekosystem.wroc.plInteraktywna mapa pokazuje nie tylko miejsca i termin postoju, ale również – poprzez podział na osiedla – pozwala na szybkie i łatwe zlokalizowanie pojazdu.

Polecamy również aplikację mobilną „Kiedy wywóz”, dostępną za darmo w sklepach Google Play i Apple Appstore.

Autor: Piotr Nawrotek

Udostępnij