Wycieczka seniorów z Gaju do Kotliny Kłodzkiej i Wałbrzycha

W dniu 11 września odbyła się wycieczka seniorów Osiedla Gaj do Wałbrzycha i Kłodzka. Wyjazd zorganizowany przez Radę Osiedla Gaj umożliwił seniorom z osiedla (w tym zrzeszonym w Klubie Seniora na Gaju) zwiedzanie i poznanie Dolnego Śląska.

11 września odbyła się wycieczka Seniorów z osiedla Gaj po Dolnym Śląsku. Celem wyjazdu w górskie rejony Dolnego Śląska było zintegrowanie społeczności seniorów z Gaju oraz umożliwienie im wspólnego spędzenia czasu i poznania dziedzictwa historyczno-kulturowego Dolnego Śląska.

Na wycieczkę wyjechało blisko 40 seniorów zrzeszonych m.in. w Klubie Seniora na Gaju oraz Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – koło Gaj.

Wyjazd sfinansowany został z środków miejskiego Funduszu Czasu Wolnego, a organizatorem była Rada Osiedla Gaj.

Pierwszym punktem wycieczki był Minieuroland pod Kłodzkiem. To park miniatur, gdzie można podziwiać ponad 40 makiet budowli z Wrocławia, Dolnego Śląska, Europy oraz ze świata – od Mostu Grunwaldzkiego do Statui Wolności. A wszystko to w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitującego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. 

Następnie seniorzy zwiedzali razem z przewodnikiem Pałac Jedlinka w Jedlinie Zdroju, gdzie usłyszeli opowieść o historii, bohaterach – i mozolnej renowacji pałacu, prowadzonej przez osoby prywatne. Po zwiedzaniu pałacu uczestnicy wycieczki mieli czas wolny, który tak dobrze wykorzystali, że w sklepiku z lokalnymi wyrobami zabrakło niektórych produktów!

Z Jedlinki wycieczka pojechała do Szczawna Zdroju, gdzie zjedzono obiad w zabytkowym Domu Zdrojowym. Mało kto wie, że sopocki Grand Hotel zbudowano na wzór właśnie szczawieńskiego (a nie odwrotnie).

Następnie odbył się wspólny spacer przez uzdrowiskową część miasta i przejazd do kolejnego punktu programu, czyli Wałbrzycha. Celem było zwiedzanie majestatycznego Zamku Książ. Spacer i zwiedzanie obejmowały nie tylko zamkowe sale, ale także tarasy i ogród.

A na koniec – wizyta w Palmiarni. Na oglądaniu palm, lemurów i żółwi można spędzić i pół dnia – ale zbliżał się wieczór, więc czas było wracać. Do Wrocławia autokar z seniorami dotarł ok godziny 20:00, a dosłownie pół godziny później, kiedy wszyscy byli już w domach, nad Gajem przeszła potężna burza. 

Śliczna pogoda, ciekawe budowle, piękna natura – i uśmiechnięci Seniorzy. To najlepsze podsumowanie wrześniowej wycieczki seniorów z Gaju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu!

Wyjazd odbył się w ramach Senioralnego Funduszu Wyjazdowego, na podstawie wniosku złożonego przez Radę Osiedla Gaj i dofinansowanego Gminę Wrocław. Celem wycieczki była integracja społeczności seniorów z Gaju, umożliwienie im wspólnego spędzenia czasu w „pięknych okolicznościach przyrody” oraz pokazanie ciekawych miejsc i atrakcji Dolnego Śląska.

Za wyjazd i organizację dziękujemy szczególnie Wiceprzewodniczącemu Zarządu Osiedla Gaj, p. Wojciechowi Kurzyjamskiemu.

Author: Piotr Nawrotek

Share This Post On