Spisobus na Gaju!

Przypominamy, że 30 września 2021r. mija termin Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. W związku z tym MPK we Wrocławiu uruchomiło specjalny autobus – Spisobus, który jeżdżąc po Wrocławiu pomaga mieszkańcom Wrocławia dokonać spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. 5 września Spisobus pojawi się również na Gaju, przy parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu na ulicy Borowskiej 174!

Fotografia aut. Tomasza Hołod – źródło: www.wroclaw.pl

Agnieszka Koczapska z Gminnego Biura Spisowego we Wrocławiu:

– Na wrocławskie ulice wyjadą dwa spisobusy. Będą się wyróżniały wśród innych autobusów specjalnym oznakowaniem z symbolami spisu powszechnego. Będzie zatrzymywał się przy centrach handlowych, targowiskach, przy parafiach. Ma także przyjeżdżać w inne, uczęszczane miejsca, takie jak plac Wolności, Stadion Miejski, czy dawna zajezdnia Dąbie. Chcemy dotrzeć na wszystkie wrocławskie osiedla. Na jednych będzie zatrzymywał się spisobus, na innych będą rozstawiane namioty. Tam na respondentów czekali będą pracownicy Gminnego Biura Spisowego i rachmistrze spisowi.

SPIS NA GAJU:

Materiał promocyjny

Przypominamy, że udział w spisie, którego termin upływa 30 września, jest obowiązkowy.

Fotografia aut. Tomasza Hołod – źródło: www.wroclaw.pl

Zwracamy się z apelem o przekazanie informacji szczególnie tym mieszkańcom Gaju, którzy mogą mieć problem z samodzielnym spisaniem się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Przyłączmy się do akcji #WrocławSięSpisuje

Autor: Piotr Nawrotek

Udostępnij