Wiosenne WROśnij (w Gaj) we WROcław

W sobotę, 19 czerwca, odbyło się uroczyste sadzenie drzew w Parku Słonecznym na Gaju w ramach miejskiej akcji „WROśnij we WROcław”. Patronami drzew stały się dzieci urodzone we Wrocławiu w latach 2020-2021.

W sobotę, 19 czerwca, w Parku Słonecznym na Gaju odbyła się plenerowa akcja „WROśnij we WROcław”, realizowana przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przy współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej.

W ramach plenerowej imprezy mieszkańcy Wrocławia mogli zobaczyć zasadzone specjalnie dla ich dzieci drzewa.

W Parku Słonecznym, czyli zielonym terenie pomiędzy ulicami Orzechową, Krynicką i Armii Krajowej nasadzono od kwietnia blisko 100 drzew. Honorowymi patronami drzew zostały dzieci urodzone we Wrocławiu w 2020 i 2021 roku. Każde drzewko posiada odpowiednie oznaczenie, na którym można znaleźć imię zgłoszonego wcześniej dziecka.

Oprócz uroczystego sadzenia drzew odbył się mini piknik, na którym pojawili się m.in. MOPS, Zarząd Zieleni Miejskiej, WCRS. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przygotowało również dodatkowe atrakcje, w tym miejskie gadżety rozdawane uczestnikom „WROśnij we WROcław”. Impreza odbyła się w godzinach 15:00-18:00.

Czym jest akcja „WROśnij we WROcław”?

Cytując miejską stronę internetową www.wroclaw.pl:

Akcja przeznaczona była dla dzieci urodzonych w latach 2020–2021. Ideą cieszącego się coraz większą popularnością projektu „WROśnij we WROcław” jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie zazielenianie miasta. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna. Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już ponad 1500 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać. Od edycji wiosennej w 2020 r. – ze względu na epidemię koronawirusa – sadzenie drzewek odbywa się bez udziału rodzin.

FOTORELACJA Z IMPREZY AUTORSTWA RADNEGO OSIEDLA, WOJCIECHA KURZYJAMSKIEGO:

Autor: Piotr Nawrotek

Udostępnij