Spotkanie noworoczne na Gaju

W czwartek, 23 stycznia, w budynku Szkoły Podstawowej Nr 90 przy ul. Orzechowej odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne z Prezydentem Wrocławia oraz przyjaciółmi i sponsorami Rady Osiedla Gaj.

Na spotkaniu pojawili się m.in.:

Lp Organizacja Imię i Nazwisko Funkcja
1 Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Prezydent
2 Asystentka Prezydenta Izabela Pieniążczak Dyrektor
3 Przedszkole nr 49 Izabela Chmiel Dyrektor
4 Przedszkole nr 32 Ewa Paszkowska Wicedyrektor
5 Przedszkole nr 92 Mariola Butkiewicz Dyrektor
6 Szkoła Podstawowa nr 32 Edyta Krajewska Dyrektor
7 Szkoła Podstawowa nr 90 Joanna Sinicka Dyrektor
8 CH Gaj Wojciech Kobierski Prezes
9 CH Gaj Maksymilian Mycek Wiceprezes
10 Drukarnia Osiedlowa Igor Mojżeszowicz Właściciel
11 Strony WWW Przemysław Sowiecki Właściciel
12 MOPS Violleta Ogrodowicz Specjalista
13 MOPS Monika Witczak- Szymańska Specjalista
14 Zakład Elektroniczny TATAREK Jerzy Tatarek Prezes
15 Fabryka Ideii Marcin Sztasiak Specjalista
16 Rada Miejska Wrocławia Agnieszka Rybczak Radna
17 UKS Silesia Wrocław Gaj Ryszard Brzoza Sekretarz
18 ZŻWP koło Gaj Kazimierz Zagrodnik Sekretarz
19 PZER i I RP Urszula Musiał Przewodnicząca
20 PZER i I RP Bogumiła Czerwińska Członek
21 APIA Mirosław Majcherek Właściciel
22 AGA Ryszard Konopka Właściciel
23 Radny Marian Badziak Radny
24 Klub Sportowy Respekt Wojciech Małek Sekretarz
25 Przewodniczący Rady Osiedla Adam Wojtaszewski Przewodniczący
26 Wiceprzewodnicząca Rady Zofia Michalska Wiceprzewodnicząca
27 Przewodniczący Zarządu Osiedla Stefan Zydorowicz Przewodniczacy
28 Wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Wojciech Kurzyjamski Wieceprzewodniczacy
29 Sekretarz Rady Jolanta Wybieralska Radna
30 Radny Piotr Nawrotek Radny
31 Radny Adam Chodaczyński Radny
32 Radana Małgorzata Ryfa Radna
33 Radna Danuta Lenczner- Kamińska Radna

Spotkanie wraz z uroczystym poczęstunkiem i noworocznym toastem przebiegło w milej i otwartej atmosferze rozmów nie tylko o minionych przedsięwzięciach i inwestycjach na Gaju, ale i o przyszłych działaniach na rzecz osiedla.

Noworoczne spotkanie rozpoczął i wzbogacił występ dzieci z SP Nr 90.

Głos zabrali Przewodniczący Rady Osiedla „GAJ” – Pan Adam Wojtaszewski oraz Przewodniczący Zarządu Pan Stefan Zydorowicz.

Noworoczne przemówienie przewodniczącego Rady Osiedla Gaj – Pana Adama Wojtaszewskiego:

Szanowny Panie Prezydencie
Szanowna Pani Radna Rady Miejskiej Wrocławia
Szanowne Panie Dyrektorki Placówek Oświatowych
Szanowni Państwo!
Pragnę serdecznie powitać Wszystkich Państwa na spotkaniu noworocznym. Rok. 2019 przeszedł już do historii. Dla Samorządu Osiedla „Gaj” był to okres
pełen zmagań, wyzwań i pracy na rzecz naszej małej ojczyzny, ale był to przede wszystkim czas pełen sukcesów. Udało nam się zrealizować wiele zadań, których osiągnięcie postawiliśmy sobie za cel. Ich realizacja była niezmiernie ważna dla osiedla i jego mieszkańców. Między innymi udało się przy wielkim wsparciu Pana Prezydenta zmodernizować parking przy ulicy Orzechowej oraz zrealizować dla projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego tj. Bezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Świeradowskiej oraz Zieloną Ścianę wzdłuż ulicy Świeradowskiej. Złożyliśmy też 7 projektów w ramach dodatkowego budżetu osiedlowego na lata 2020 – 2021. Realizowaliśmy też razem z partnerami w ramach podpisanego „Partnerstwa dla Gaju” wiele projektów między innymi projekt w ramach Funduszu Czasu Wolnego który dotyczył pokazu filmowego na nakręcony film o osiedlu, konkursu dla przedszkolaków oraz turnieju sportowego. W grudniu 2019 roku wspólnie zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny a cały uzyskany dochód został przeznaczony na zakup sprzętu dla kliniki dermatologii dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Chałubińskiego. Pozwólcie w tym miejscu bardzo gorąco wszystkim za zaangażowanie gorąco podziękuję.
W tym roku weszliśmy w obchody 30-lecia samorządu i 10 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz wielkim krokami zbliżamy się do 30 – lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 90 im. prof. Stanisława Tołpy i 70 – rocznicę powstania Przedszkola nr 49 im Tysiąclecia Miasta Wrocławia które będziemy obchodzić w roku 2021. przeżyliśmy też wybory Parlamentarne a już niebawem wybory Prezydenckie.
Szanowni Państwo!
Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim Państwu za zaangażowanie na rzecz rozwoju naszego osiedla. To właśnie dzięki Państwa ciężkiej pracy osiedle nasze modernizuje się w tak szybkim tempie. To nasza wspólna sprawa i nasze wspólne dzieło. Bądźmy z niego dumni!
Szanowni Państwo!
Jako przedstawiciel Samorządu Osiedla pragnę zapewnić Państwa, że w 2020 roku włożymy jeszcze więcej starań i serca w pracę dla osiedla i jego mieszkańców.
Myśląc z nostalgią o minionym roku, a z nadzieją o bieżącym, pragnę złożyć Państwu w imieniu własnym oraz Rady Osiedla Gaj, najserdeczniejsze życzenia, aby ten rok obfitował w sukcesy i pozwolił spełniać marzenia. Aby nie zabrakło nam zdrowia, miłości i życzliwości ludzi, których spotykamy na swojej drodze. Życzę Państwu i sobie, wielu sił do pokonywania codziennych trudności i cieszenia się mniejszymi i większymi sukcesami. Niech 2020 rok przyniesie same spokojne, szczęśliwe dni spędzone z tymi, których kochamy.
Wszystkim Państwu jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego!

Wystąpili również goście, w tym Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk.

Korzystając również z okazji, chcemy wszystkim dobroczyńcom, sympatykom i sponsorom Rady Osiedla Gaj życzyć znakomitego, pełnego sukcesów i radości roku 2020. Oby obfitował on w same pomyślności, a także stał się czasem jeszcze szerzej i lepszej współpracy naszych przyjaciół z Radą Osiedla. Dziękujemy za to, że kolejny rok spędzamy razem!

Jest nam niezmiernie miło, że wkracamy razem w Nowy Rok!

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij