Wszystkich Świętych – zmiany w komunikacji

Przedstawiamy szczegóły zmian w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej związanych z obchodami Święta Wszystkich Świętych. Prezentujemy informacje istotne dla mieszkańców Gaju oraz osób odwiedzających cmentarze przy ul. Bardzkiej i Działkowej. 

Na terenie osiedla znajdują się dwa cmentarze parafialne – Św. Ducha na ul. Bardziej oraz Św. Maurycego na ul. Działkowej (pod który podlega też Parafia Św. Franciszka z Asyżu z ul Borowskiej).

Cmentarz Parafialny Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej

cmentarz-przy-bardzkiej

Nekropolia należąca obecnie do Parafii Ducha Świętego z ul. Bardzkiej powstał w 1918 roku jako Cmentarz św. Henryka. Cmentarz zajmuje powierzchnię ponad 8ha. Nekropolia posiada unikatową architekturę zaprojektowaną przez wrocławskiego architekta Theo Effenberger – znajdują się tutaj m.in. pomniki wojenne. Na cmentarzu swoje groby ma wielu znanych wrocławian – m.in. prof. Stanisław Tołpa – botanik, Aleksandra Natalli-Świat – posłanka na sejm RP, prof. Karol Jońca – prawnik i historyk, ks. Piotr Nitecki – profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

W obrębie tej nekropolii zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone wyłącznie 1 listopada. 

PARKOWANIE
W rejonie cmentarza zorganizowany zostanie parking płatny na terenie przy ulicy Buforowej 2.

RUCH DROGOWY


Na ul. Morwowej w dniu 1.11 zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu pojazdów – od ul. Bardzkiej do ul. Tarnogajskiej.

KOMUNIKACJA MIEJSKA


Na cmentarz dojechać można autobusami linii 125, 133, 134, 136, 145, 146 oraz specjalnymi liniami tramwajowymi i autobusowymi: E8, 334, 

Cmentarz na Skowroniej Górze przy ul. Działkowej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
2013-10-31 13.25.46

Cmentarz nazywany potocznie „Cmentarzem na Skowroniej Górze”  znajduje się pod zarządem parafii rzymskokatolickiej pw. św. Maurycego we Wrocławiu. Jest jednak użytkowany przez Parafię Świętego Franciszka z ul. Borowskiej. Od 1945r. cmentarz wykorzystywany był jako miejsce pochówku żołnierzy radzieckich. Obecnie część nekropolii ma charakter muzeum.  Od 1994r. zachodnia część cmentarz nadal pełni funkcję cmentarza parafialnego kościoła św. Maurycego.

PARKOWANIE
Przy cmentarzu 1 listopada Policja wprowadzi zakaz zatrzymywania się pojazdów.

RUCH DROGOWY
Nie będzie zamian w organizacji ruchu dla cmentarza „Skowronia Góra” przy ul. Działkowej.

KOMUNIKACJA MIEJSKA
Do cmentarza można dojechać autobusami linii 136, 145, 146, K, 112, 113, 612 oraz tramwajami linii 31, 32.

Komunikacja miejska w obrębie Gaju

Od środy będą  kursowały dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe na wrocławskie nekropolie. 

W dniu 1.11.2019r.linie specjalne kursują z częstotliwością co 10 minut w godz. 8:00 – 18:00 oraz co 20 minut w godz. 18:00 – 20:00.

Wszystkie informacje na temat kursowania komunikacji miejskiej w okresie 1 listopada znajdziecie na stronie UM Wrocławia pod tym linkiem.

Źródło: www.wroclaw.pl 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij