Zielona ściana na Gaju – miasto szuka(ło) wykonawcy

[AKTUALIZACJA] Rozstrzygnięto Zamknięto przetarg na wykonawcę projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z 2017r. – „Zielona ściana na Gaju”. Projekt ten zakłada utworzenie małej enklawy zieleni wzdłuż części ulicy Świeradowskiej.

[AKTUALIZACJA z dnia 21.10.2019r.]

Do końca bieżącego roku zakończona ma zostać realizacja zwycięskiego projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z 2017r. „Zielona ściana osiedla Gaj”. Miasto wybrało w przetargu wykonawcę inwestycji.

Na Gaju przybędzie zieleni. Tak miasto na swojej stronie internetowej opisuje zamknięcie przetargu na budowę tzw. „zielonej ściany” wzdłuż części ulicy Świeradowskiej.

Dokładnie chodzi o ok 174 metrowy fragment ulicy nieopodal skrzyżowania z ulicą Krynicką. Od północy bowiem teren graniczyć ma z garażami, natomiast od wschodu z Centrum Handlowym Gaj. Szerokość pasa zieleni to natomiast ok 20-30m.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zielona-sciana.jpg

Wybrany w przetargu wykonawca ma w pierwszej kolejności wykonać roboty budowlane: budowę ścieżek żwirowych, zwężenie drogi do garaży, montaż ławek, koszy na śmieci oraz elementów przyrodniczych – m.in. domków dla jeży, hotelu dla owadów i karmników dla ptaków.

Drugi etap prac to wykonanie prac ogrodniczych – przygotowanie trawników oraz nasadzenie drzew i krzewów. Gwarancja na te prace to 3 lata.

Planowana zieleń obejmuje różnorodne gatunki roślin – m.in. perłowca japońskiego, tulipanowca amerykańskiego, a także utworzenie rosarium i łąki kwietnej.

Ideą projektu jest rewitalizacja terenu oraz funkcja naturalnego pochłaniacza hałasu i zanieczyszczeń powietrza. Ponadto roślinność zapewnia odrobinę chłodu w upalne dni, natomiast przy intensywnych opadach absorbuje nadmiar wody.

Pozostaje czekać na wybór wykonawcy projektu oraz jak najszybsze rozpoczęcie prac budowlanych. O dalszych etapach inwestycji będziemy Was na bieżąco informować.

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij