Zielona ściana na Gaju – miasto szuka wykonawcy

Zamknięto przetarg na wykonawcę projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z 2017r. – „Zielona ściana na Gaju”. Projekt ten zakłada utworzenie małej enklawy zieleni wzdłuż części ulicy Świeradowskiej.

Na Gaju przybędzie zieleni. Tak miasto na swojej stronie internetowej opisuje zamknięcie przetargu na budowę tzw. „zielonej ściany” wzdłuż części ulicy Świeradowskiej.

Dokładnie chodzi o ok 174 metrowy fragment ulicy nieopodal skrzyżowania z ulicą Krynicką. Od północy bowiem teren graniczyć ma z garażami, natomiast od wschodu z Centrum Handlowym Gaj. Szerokość pasa zieleni to natomiast ok 20-30m.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zielona-sciana.jpg

Wybrany w przetargu wykonawca ma w pierwszej kolejności wykonać roboty budowlane: budowę ścieżek żwirowych, zwężenie drogi do garaży, montaż ławek, koszy na śmieci oraz elementów przyrodniczych – m.in. domków dla jeży, hotelu dla owadów i karmników dla ptaków.

Drugi etap prac to wykonanie prac ogrodniczych – przygotowanie trawników oraz nasadzenie drzew i krzewów. Gwarancja na te prace to 3 lata.

Planowana zieleń obejmuje różnorodne gatunki roślin – m.in. perłowca japońskiego, tulipanowca amerykańskiego, a także utworzenie rosarium i łąki kwietnej.

Ideą projektu jest rewitalizacja terenu oraz funkcja naturalnego pochłaniacza hałasu i zanieczyszczeń powietrza. Ponadto roślinność zapewnia odrobinę chłodu w upalne dni, natomiast przy intensywnych opadach absorbuje nadmiar wody.

Pozostaje czekać na wybór wykonawcy projektu oraz jak najszybsze rozpoczęcie prac budowlanych. O dalszych etapach inwestycji będziemy Was na bieżąco informować.

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij