Weekendy w Parku ESK na Gaju

Przypominamy, że w każdy weekend wakacji w Parku Słonecznym na Gaju odbywają się weekendy Emocje-Sport-Kultura, czyli współorganizowanych przez Miasto Wrocław aktywności na świeżym powietrzu integrujących lokalną społeczność.

Parki ESK Emocje-Sport-Kultura (skrót zastąpił Europejską Stolicę Kultury, czyli wrocławskie przedsięwzięcie kulturalne z 2016r.) to odbywające się w wiosenno-letnie weekendy bezpłatne wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne we wspólnej przestrzeni wrocławskich parków. Autorami wydarzeń odbywających się w Parkach ESK są sami wrocławianie, a także organizacje pozarządowe, rady osiedli. 

bty

Na terenie naszego osiedla park ESK znajduje się w centrum Parku Słonecznego. Znajduje się on w samym centrum Gaju, pomiędzy ulicami Orzechową, Krynicką a Armii Krajowej.

Hasło tegorocznej edycji projektu to: Nie siedź w domu. Przyjdź do parku!

bty

Relacja z weekendu ESK w dniu 29 czerwca:

Była Joga na Gaju prowadzona przez p. Joannę Łagoda – nauczycielkę jogi w YOGA Rocks. Uczestniczka  warsztatów m.in. z takimi nauczycielami jak: Christan Pisano, Eyal Shifroni, Katarzyna Pilorz, Ewa Wardzała, Natasza Moszkowicz, Paulina Stróż, Marek Bednarski. Ukończyła kurs instruktora jogi dla dzieci u Agnieszki Lasoty. Na co dzień prowadzi zajęcia na Brochowie w Klubie Dziecięcym Krasnale Brochowskie przy ul. Cedrowej 2. Bardzo gorąco dziekujemy p. Joannie za przeprowadzenie zajęć jogi z dzieciakami z osiedla Gaj. Frekwencja była spora, nawet do 70-100 osób jednocześnie w danej godzinie. Było rownież bardzo gorąco i to dosłownie.

bty

Wszystkich zainteresowanych poprowadzeniem projektu na osiedlu Gaj prosimy o osobiste zgłaszanie się do siedziby Rady Osiedla Gaj przy ul. Krynickiej 80 w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 18-20.

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij