Konkurs „Mój Gaj – moje miejsce we Wrocławiu” [Aktualizacja: wyniki]

Serdecznie zapraszamy do głosowania w konkursie „Mój Gaj – moje miejsce we Wrocławiu”.

[Aktualizacja z dnia 1 lipca 2019r.]

Publikujemy oficjalne wyniki konkursu „Mój Gaj – moje miejsce we Wrocławiu”.

Głosowanie zakończono 30 czerwca o północy. Udział w nim wzięło 4000 4226 naszych Czytelników.

Pierwsze miejsce z wynikiem 39% – 1657 głosów zajęła praca dzieci z grupy 5 Przedszkola Nr 49 przy ul. Borowskiej.

Drugie miejsce zajęła grupa 6 z Przedszkola Nr 32 przy ul. Kłodzkiej z wynikiem 27%, tj. 1131 głosów.

Trzecie miejsce zajęła grupa 1 z Przedszkola Nr 32 przy ul. Kłodzkiej z wynikiem 20%, tj. 825 głosów.

Nagrodami w konkursie są dofinansowania na zakup materiałów dydaktycznych dla zwycięskich grup ufundowane przez Radę Osiedla Gaj. I miejsce w wysokości 500zł, 2 miejsce 300zł, 3 miejsce 200zł. Nagrody wraz z dyplomami wręczone zostaną przez Zarząd Rady Osiedla Gaj we wrześniu.

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy, a naszym Czytelnikom dziękujemy za aktywny udział w konkursie! 

Konkurs „Mój Gaj – moje miejsce we Wrocławiu”

Projekt „Mój Gaj – moje miejsce we Wrocławiu” to inicjatywa Rady Osiedla Gaj z okazji 115. rocznicy włączenia osiedla Gaj w granice administracyjne miasta Wrocławia. Konkurs odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Rady Osiedla Gaj.

Pragniemy dać najmłodszym mieszkańcom naszego osiedla płaszczyznę do wyrażania sympatii dla „swojego” Gaju, a starszych mieszkańców osiedla zachęcić do wspólnej zabawy, czyli głosowania na najpiękniejsze prace wykonane przez dzieci. 

Michał Bartoszko, Radny Gaju

Głosowanie odbywa się w internecie i potrwa do 30 czerwca. Jedna osoba może oddać jeden głos na jedną pracę. W ten sposób ze wszystkich prac konkursowych zostanie wyłoniona zwycięska trójka. Nagrody (w wysokości 500, 300 i 200zł) otrzymają zwycięskie grupy przedszkolne, których opiekunowie (dyrektorzy przedszkoli) w ramach kwoty nagrody będą mogli wybrać cele zakupowe, które zrealizuje ze swoich środków Rada Osiedla Gaj.

Przegląd nadesłanych prac konkursowych:

Tytuł pracy: We Wrocławiu, na naszym Gaju jest zawsze pięknie- jak w maju!
Przedszkole Nr 92 – 5-latki
Wychowawca: Krystyna Szarafińska 
Opis: Tu można zobaczyć ciekawe miejsca w otoczeniu naszego przedszkola przy ul.Bardzkiej.Ważne dla nas jest Wzgórze gajowe, które nazywamy Górą GAJ.To miejsce naszych ulubionych spacerów i wycieczek .Znamy kolorowe ulice osiedla, na którym mieszkamy i wesoło bawiące się dzieci. Przy trasie tramwajów 31 i 32 są ścieżki dla rowerów i znaki drogowe , które już znamy. Jest też szkoła przy ul.Orzechowej i dużo zieleni .Kolorowe , wysokie wieżowce i te niższe bloki – to piękne miejsca w naszym Wrocławiu. Na Górze Gaj umieścili z czerwono-żółtą flagą naszego miasta…

Tytuł pracy: brak
Przedszkole Nr 49, grupa 5
Wychowawca: Pazdur Katarzyna 
Opis: brak

Tytuł pracy: „Nasze Ferio Gaj, nasze miejsce”
Przedszkole: Przedszkole nr 32, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 21, grupa 6
Wychowawca: Judyta Zając
Opis: Nasza praca przedstawia Centrum Ferio Gaj. To miejsce, w którym uwielbiamy spędzać czas! Razem z rodzicami chodzimy tam na lody, robimy zakupy do domu. Bardzo lubimy zapraszać tam koleżanki i kolegów na nasze Urodziny. Pracę wykonaliśmy wspólnie, każdy miał jakieś zadanie. Narysowaliśmy nasze samochody, zrobiliśmy makaronowe drzewa….

Tytuł pracy: „Zielone płuca wieżowców”
Przedszkole Nr 23, grupa 5
Wychowawca: Justyna Figlarowicz 
Opis: Przesyłam w załączeniu zdjęcia zrobionego przez dzieci i przeze mnie kolażu przedstawiającego chyba najbardziej popularne budynki na Osiedlu Gaj. Chcemy jednak wraz z dziećmi pokazać, że oprócz betonu i szarości miejsce to obfituje w wiele pięknych, zielonych terenów, które mogą być swoistą enklawą dla ludzi szukających odpoczynku i spokoju. Gaj to nie tylko mury wieżowców, ale też zielone, pełne radosnych uśmiechów dzieci trawniki, parki i place zabaw.

Tytuł pracy: Praca konkursowa P-49
Przedszkole Nr 49, grupa 3
Wychowawca: Magdalena Nawój i Sybilla Michałek 
Opis: „Gajowymi uliczkami
Idą dzieci z rodzicami.
Poprzez bloków las wysoki
Spogladają na obłoki.
Już od lat 115-stu
Gaj nadaje uroku miastu.
Dzieci też to miejsce znaną 
I je bardzo uwielbiają.”

Tytuł pracy: Gaj oczami przedszkolaka.
Przedszkole nr 32, grupa 1, 3-latki.
Wychowawca: Lewińska Kinga 
Opis: Wykonanie naszej pracy było długoterminowe i podzielone na 3 etapy. Pierwszy z nich, to zrobienie zdjęć na naszym osiedlu. Drugi, to wybranie najbardziej charakterystycznych i wywołanie ich. Ostatnim etapem było rysowanie mapy naszego Gaju, rozmieszczenie na niej zdjęć oraz dopracowanie szczególów. Dzieci były bardzo zaangażowane a wspólna praca sprawiła im wiele radości.

Jak głosować

Aby oddać głos w konkursie należy wejść w formularz głosowania (link poniżej) i wybrać jedną, wybraną przez siebie pracę. Jedna osoba może jeden raz oddać jeden głos. Głosować potrwa do 30 czerwca.


Wypełnij ankietę


Serdecznie zapraszamy do głosowania!

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij