Park&Ride z nowymi zasadami

Od 1 maja 2019 magistrat zmienia zasady korzystania z niektórych z parkingów Park&Ride we Wrocławiu. Zmiany dotyczą również parkingu zlokalizowanego na Gaju, przy skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Świeradowskiej.

Od 1 maja b.r. aby zaparkować na 9 z 24 parkingów miejskiego systemu Park&Ride trzeba być posiadaczem karty UrbanCard.

Ideą systemu jest, aby (głównie) osoby przyjeżdzające do Wrocławia do pracy i szkoły mogły zostawić swój samochód na parkingach zlokalizowanych blisko wjazdu do miasta oraz węzłów komunikacji miejskiej. Ma to na celu odciążyć i tak już zakorkowane ulice Wrocławia.

Według miejskich urzędników obecnie wiele z miejsc na parkinach wykorzystywanych jest przez mieszkańców miasta na własne potrzeby parkingowe.

Aby zapobiegać zajmowaniu miejsc postojowych przez mieszkańców sąsiadujących z parkingami osiedli magistrat wprowadził od 1 maja szlabany na 9 z 24 parkingów. W tym parkingu na Gaju, zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Świeradowskiej. Parking jest oświetlony i monitorowany. Czynny codziennie w godzinach 4:00 do 2:00.

Aby skorzystać z parkingu trzeba posiadać kartę UrbanCard z zakodowanym, ważnym biletem okresowym (min. 24 godzinnym) bądź posiadać uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską: (np. seniorzy, honorowi dawcy krwi, posłowie i senatorowie, młodzież szkolna).C

W ramach wyjątku parking na Gaju ma być dostępny dla wszystkich osób, w tym mieszkańców Gaju, na czas przebudowy parkingu przy skrzyżowaniu Orzechowej i Krynickiej. Remont zakończyć ma się przed wakacjami.

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij