Szkoła przy ul. Kłodzkiej otrzymała imię!

Znajdująca się przy ul. Kłodzkiej Szkoła Podstawowa Nr 32 otrzymała imię Stulecia Niepodległości. Oficjalna uroczystość nadania placówce imienia odbyła się 8 listopada. 

 

 

W lipcu b.r. miejscy radni zadecydowali, że Szkoła Podstawowa Nr 32, zlokalizowana na Gaju (ul. Kłodzka 40) otrzyma oficjalne imię Stulecia Niepodległości. W uzasadnieniu swojej decyzji radni wskazali na uniwersalny charakter nazwy oraz nawiązanie do wartości promowanych przez placówkę. 

 

 

Oficjalna uroczystość nadania szkole imienia odbyła się w czwartek, 8 listopada. Data nieprzypadkowo pokrywa się z bliskością święta 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

 

Władze Wrocławia w związku z tą okazją ufundowały szkole sztandar, nawiązujący do 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sztandar podczas uroczystości pobłogosławił Proboszcz Parafii Świętego Franciszka z Asyżu – ks. Kazimierz Sroka. 

 

 

Po oficjalnych wystąpieniach zaproszonych gości (w tym władz miasta i Rady Osiedla Gaj)  nastąpiła część artystyczna, podczas której wystąpili uczniowie szkoły.  A tych łącznie z przedszkolakami uczęszcza blisko tysiąc. Przypomnimy, że szkoła otwarta została 1 września 2017r.

 

 

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij