Powstanie nowy, mini-park na Gaju!

Miasto przygotowuje się do realizacji nowego terenu zielonego na Gaju. W ramach tworzenia we Wrocławiu tzw. parków kieszonkowych powstanie mini-park przy styku ulic Orzechowej i Świeradowskiej!

Dwa lata temu na Gaju powstał niewielki park przy Wzgórzu Gajowym. W tym roku mają ruszyć pracę związane z budową parku na południu osiedla (wzdłuż ul. Jerzego Kukuczki). Jak się okazuje to nie koniec! Miasto przygotowuje się do realizacji nowych terenów zielonych na Gaju. W ramach tworzenia we Wrocławiu tzw. parków kieszonkowych powstanie mini-park przy styku ulic Orzechowej i Świeradowskiej. Będzie to 5 park na terenie osiedla (wliczając dodatkowo parki Skowroni oraz Słoneczny). 

 

 

Inicjatywy „parków kieszonkowych” to idea mini-parków (zielonych skwerów z infrastrukturą parkową) zlokalizowanych w różnych częściach Wrocławia. 

4 kwietnia wrocławski Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg na stworzenie projektu  realizowanego w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z roku 2017: „Zieleń dla Wrocławia – parki kieszonkowe, nasadzenia, enklawy zieleni w całym mieście!”

Koszt inwestycji to 50 tys. złotych. W kwocie tej znajdują się nasadzenia zieleni, alejki spacerowe, ławki, oświetlenie oraz kosze na śmieci.

 

 

Oczywiście ze względu na niewielki rozmiar park przy skrzyżowaniu ulicy Orzechowej i Świeradowskiej nie będzie nadawał się do uprawiania sportu czy długich spacerów. Jego cel jest inny – jak mówi osoba odpowiedzialna za projekt – Aleksandra Zienkiewicz:

Parki kieszonkowe mogłyby stanowić miejsca spotykania się mieszkańców, umilać czekanie na tramwaj, czy po prostu dawać możliwość odpoczynku wśród roślinności, niestety wydeptany trawnik, brak ławek, bądź cienia nie sprzyjają takim aktywnościom.

W parku będzie więc można przysiąść na ławce, poczytać książkę czy poczekać na tramwaj.  

Cieszymy się, że Gaj wzbogaci się o kolejny park. Zgodnie z nazwą osiedla Gaj staje się coraz bardziej zielonym osiedlem (czyli wracającym do swojej historycznego pierwowzoru). 

 

Autor: Rada Osiedla Gaj

Udostępnij